» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria vjen si vetėtima...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dashuria vjen si vetėtima...

Mesazh nga princesse prej Thu 12 Sep 2013, 17:08

Pak njerėz e dinė se nuk mund tė jenė tė afėrt me shumė persona ose me tė gjithė njėsoj. Me rėndėsi ėshtė tė gjesh personin e vėrtetė pėr lidhje dashurie. Pėr kėtė mund t'ju ndihmojė rregulla e pashkruar e cila thotė - "Sa mė shumė tė dėshirosh diēka, aq mė vėshtirė do tė kesh sukses ta kesh". Dashuria, nėse nuk e keni ditur, vjen kur nuk besoni, si vetėtima. Nuk mund tė thirret me lutje, as me dhunė. Porse, vėshtirė do ta pėrjetoni nėse tėrhiqeni nė vetvete ose pritni tė vijė si princi nė kalė tė bardhė, sepse kjo ndodh vetėm nė pėrralla.
Jetojeni jetėn, silluni nė shoqėri tė njerėzve interesantė, lejoni t'ju prijnė ndjenjat, ngjarjet dhe situatat. Lejoni vetes ta zbuloni dashurinė, edhe atėherė kur i frikėsoheni. Njė proverb i vjetėr thotė - "Kush nuk rrezikon, nuk pėrfiton". Pėr secilin njeri ekziston shtegu i veēantė, i cili shpie tek partneri. Shėtitni nėpėr atė shteg. 
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 10959
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi