» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

no Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Aug 2013, 12:10

Facebook ėshtė rrjeti mė i madh social nė botė me mė shumė se 1.15 miliardė pėrdorues aktiv mujor.
Dhe nga pikėpamja e pėrdoruesve, rrjeti social i shėrben njė qėllimi tė rėndėsishėm pėr njerėzit, duke u ndihmuar atyre tė mbajnė kontaktet me familjen dhe miqtė nė tė gjithė botėn.
Por, pėr disa, Facebook ėshtė duke bėrė mė shumė dėm sesa ndonjė tė mirė, ka konkluduar njė studim i kohėve tė fundit i kryer nga shkencėtarėt nė Universitetin e Miēiganit. Studimi thotė se sa mė shpesh qasemi nė Facebook, aq mė pak tė lumtur jemi.
"Nė sipėrfaqe, Facebook ofron njė burim tė ēmueshėm pėr tė pėrmbushur nevojėn themelore njerėzore pėr lidhje sociale", ka thėnė psikologu social Ethan Kross pėr “The Telegraph”. "Por nė vend tė rritjes sė mirėqenies, ne kemi gjetur se pėrdorimi i Facebook jep rezultat tė kundėrt. Ajo e minon atė".
Me fjalė tė tjera, sa mė shumė njerėzit e pėrdorin Facebook-un, mjerimi i tyre rritet gjithnjė e mė shumė - ka vazhduar mė tej Kross.
Megjithatė nga ana shkencore, studimi nuk ishte shumė i gjerė - vetėm 82 tė rritur tė rinj janė observuar nga Kross dhe ekipi i tij, ndėrsa hulumtimi ėshtė duke u zhvilluar edhe mė tutje. / Telegrafi /

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

no Re: Studim: Facebook i bėn Pėrdoruesit tė Mjerueshėm

Mesazh nga AldoVL prej Thu 06 Feb 2014, 11:43

Artikull mjaft interesant Smile

AldoVL

Shteti : Albania
Postime : 4
Kyējet nė forum : 4255
Regjistruar mė : 29/01/2014
Profesioni : Web Developer

http://atis-shpk.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi