» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Qeveritė e 74 shteteve kanė "pėrgjuar" Facebook-un

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Qeveritė e 74 shteteve kanė "pėrgjuar" Facebook-un

Mesazh nga Naki prej Wed 28 Aug 2013, 12:08

Qeveritė e vendeve tė ndryshme kanė kėrkuar informacione pėr mbi 38.000 pėrdorues tė rrjetit social Facebook.com, dhe kėtė e kanė bėrė pėr gjashtė muajt e parė tė vitit 2013, raporton BBC.
Raporti pėr kėrkesat globale tė qeverive ndaj Facebook i cili ėshtė publikuar pėr herė tė parė nga rrjeti social, jep detaje pėr kėrkesat e 74 qeverive tė ndryshme tė botės pėr tė dhėna tė pėrdoruesve tė saj.
SHBA-ja pėrbėn mė shumė se 50 pėrqindėshin e kėtyre kėrkesave, pasi qė ajo ka kėrkuar tė dhėna pėr mė shumė se 20.000 pėrdorues tė Facebook.
Ndėrsa, qeveria e Mbretėrisė sė Bashkuar ka kėrkuar nga Facebook tė dhėna pėr 2.337 pėrdorues.
“Ne do tė vazhdojmė t’i luftojmė kėto kėrkesa, sidomos kur ato nuk plotėsojnė tė gjitha kėrkesat e nevojshme ligjore” ka thėnė njėri ndėr zyrtarėt ligjor tė Facebook.
Facebook dhe kompanitė tjera tė teknologjisė janė kritikuar pėr mbėshtetjen ndaj Agjencisė Kombėtaretė Sigurisė, tė cilės besohet se i kanė dhėnė informata tė fshehta tė pėrdoruesve tė tyre.
Ligji federal amerikan i jep qeverisė autoritetin tė kėrkojė tė dhėna tė pa ndonjė urdhėr tė veēantė gjyqėsor. / Telegrafi /

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi