» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nget makinėn nė gjumė, pėr 300 kilometra!?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nget makinėn nė gjumė, pėr 300 kilometra!?

Mesazh nga labinoti prej Fri 23 Aug 2013, 20:52

Njė grua nga Zelanda e Re, pasi mori pilula gjumi dhe ra nė gjumė, kishte ngarė makinėn pėr jo mė pak se 300 kilometra.
Gruaja e paidentifikuar voziti automjetin natėn, nga Hamiltoni nė Auckland, dhe pastaj nėpėr brigjet lindore tė vendit.
Atė e gjetėn tė mbėshtetur pėr timoni nė rrugė, pranė ish shtėpisė sė saj nė Taurang, nė 4:55 tė mėngjesit. Ajo ishte nė rrugė pėr pesė orė dhe kishte kaluar 300 kilometra.
Policėt pranojnė se janė habitur se si nuk ka bėrė aksident trafiku.
Policia ka telefonuar mikun e saj, i cili e dinte se ajo ka marrė hapat e gjumit dhe se ka vendosur tė vozis.
Gjatė udhėtimit ka dėrguar SMS qė ishin dėshmi se ishte gjysmė e fjetur. Por, miqtė e saj nuk e dinin se nė ato ēaste ishte pranė timonit nė rrugė.
Policėt e ndoqėn makinėn e saj pėrmes sinjalit tė pajisjeve mobile, por nuk ia dolėn ta arrinin.
Gruan e gjeti kushėrira e saj. Kur u zgjua nuk mbante asgjė mend nga nata e kaluar.
"Ajo ka marrė ndalesė tė vozitjes dhe urdhėresė qė tė kėrkojė ndihmė mjekėsore nė mėnyrė qė tė mos i merret leja”, ka thėnė Dave Litton, zyrtar i lartė i policisė nė Hamilton. /Telegrafi/
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10416
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi