» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Me paratė pėr Bale shpėtohen 727 milionė fėmijė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me paratė pėr Bale shpėtohen 727 milionė fėmijė

Mesazh nga labinoti prej Fri 23 Aug 2013, 20:50

Transferimi i futbollistit uellsian, Gareth Bale, te klubi spanjoll i futbollit, Real Madrid, i cili besohet se do tė kushtojė 109 milionė euro, ėshtė ēmenduria e radhės qė ka vėnė nė lėvizje botėn pėr nivelet qė po arrijnė shumat e shpenzimeve pėr lojtarėt.
Presidenti i Realit, Florentino Perez besoi se pėr kėmbėt e Gareth Bale shpenzoi 109 milionė euro, para me tė cilat do tė kishte mundur tė blente gjithė ekipin e Real Sociedadit, apo gjithė kampionatin e Uruguait.
Ai me kėto para ka mundur tė blejė edhe tri herė lojtarin Hulk, tri herė lojtarin Edin Dzeko dhe katėr herė lojtarin Stevan Jovetic. Apo do tė mund tė blente 90.833.333 herė lojtarin Mabvati tė Betisit, i cili i shkaktoi vėshtirėsi tė mėdha Real Madridit nė ndeshjen e tė dielės sė kaluar. Betisi e bleu lojtarin pėr 1 euro e 20 cent nga Numancia.
Por, nėse ju pėlqen arti me kėto tė holla do tė mund tė posedonit nė dhomėn e ndenjės pikturėn “Doktor Gashet” nga Vincent Van Gogh, sepse 109 milionė euro pėr tė pagoi manjati japonez Saito nė vitin 1990.
Atij qė i pėlqejnė pijet alkoolike do tė mund tė koleksiononte 77 shishe tė shampanjės “Gout de Diamant”, tė shijojė 146 javė pushime nė suitėn luksoze tė pallatit Emirates nė Abu Dhabi dhe tė blejė 15 iPhone me diamantė tė zinj.
Me kėto para mund tė bleni edhe 34 makina tė Batmanit apo 345 makina Lamborghini Aventador, sikurse ajo qė posedon Cristiano Ronaldo.
Por, me kėto para Perez do tė mund tė kishte bėrė bamirėsi, duke vlerė pėr 15 euro 100 vaksina kundėr vruthit, e me tė cilat do tė shpėtoheshin 727 milionė fėmijė anė e mbanė botės. /Telegrafi/Panorama/
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10419
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi