» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Ngjallet i vdekuri”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

“Ngjallet i vdekuri”

Mesazh nga Naki prej Thu 16 May 2013, 01:18

Familjarėt dhe miqtė e pikėlluar tė Brighton Dama Zanthe kanė pėrjetuar shokun mė tė madh nė jetė, kur gjatė ceremonisė sė varrimit e kanė parė “tė vdekurin” duke lėvizur nė arkivol.
34-vjeēari vuante nga njė sėmundje kronike dhe ishte menduar se ka ndėrruar jetė nė shtėpinė e tij nė Zimbabve.
Mirėpo, shefi i tij i punės, Lot Gaka, e kishte vėrejtur duke lėvizur gjatė momentit kur i ishte afruar pėr t’i dhėnė nderimin e fundit.
“E vėrejta se kėmbėt e tij po lėviznin kur u afrova qė ta shihja trupin pėr herė tė fundit. Nuk mund tė besoja nė atė qė shihja”, ka treguar ai.
Tė pranishmit nė funeral kishin filluar tė iknin nga frika se Zanthe ishte ēuar lugat pėr t’i ndjekur nga vdekja.
Megjithatė, shefi i tij e ka thirrur ambulancėn dhe e kanė dėrguar nė spital, ku ka qėndruar njė natė dhe ėshtė shėruar dhe ėshtė kthyer nė shtėpi.
“Nuk e di ēfarė ka ndodhur, vetėm e di se u zgjova nė spital i lidhur pėr aparatet pėr frymėmarrje. Mė ėshtė dhėnė edhe njė shans i dytė”, ka deklaruar Zanthe. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18721
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi