» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse njė mashkull nuk do tė martohet?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse njė mashkull nuk do tė martohet?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 06 May 2013, 02:44

Sa herė je munduar ta hapėsh kėtė temė me tė dashurin apo tė fejuarin tėnd e nuk ke marrė asnjė pėrgjigje. Pėrgjigjja ėshtė shumė e thjeshtė: sepse ai nuk do.
Dhe nė raste tė tilla nuk ia vlen ta gjuash mashkullin me grushte, por ėshtė mirė tė ulesh e tė mendosh se sa e rėndėsishme je ti pėr atė. Nėse as kjo gjė nuk tė ndihmon pasi ai tė thotė gjithmonė qė ti pėr atė je gjithēka, atėherė ulu dhe pyete se ēfarė planesh ka ai pėr tė ardhmen tuaj. Vetėm pasi tė kesh marrė njė pėrgjigje tė qartė pėr kėtė, vendos me qetėsi se si mendon ti zhvillosh marrėdhėniet e mėtejshme me tė nė tė ardhmen e nėse ja vlejnė kėto marrėdhėnie tė vazhdohen apo jo.
Mashkulli nuk mund tė dojė tė martohet pėr disa arsye. Njė nga to mund tė jetė zhgėnjimi i tij nga njė marrėdhėnie e mėparshme dhe ai nuk do tė rrezikojė sėrish. Nė kėtė rast duhet tė pėrpiqesh tė kuptosh shkakun e ndarjes sė tij e tė shohėsh nėse je ti femra e ėndrrave tė tij.
Njė mashkull mund tė mos dojė tė martohet edhe pasi mbase mund tė jetė bėrė dėshmitar i njė martese tė dėshtuar tė prindėrve apo tė miqve tė tij. Nė rast se partneri juaj i pėrket kėtij grupi atėherė ke njė betejė tepėr tė vėshtirė pėrpara, sepse nuk ėshtė e lehtė tė ndryshosh bindjet e krijuara nė vite.
Por ēfarė tė bėsh nė atė rast kur ai nuk do tė martohet pasi i pėlqen komoditeti qė ka dhe nuk do tė ndryshojė asgjė. Ai parapėlqen qė tė vazhdoni tė takoheni apo nė rastin mė tė mirė tė bashkėjetoni, pa marrė pėrsipėr asnjė pėrgjegjėsi tjetėr. Pastaj nė bashkėjetesė mashkulli ndihet gjithmonė i lirė e nėse nuk dėshiron ta vazhdojė lidhjen mund thjesht tė largohet, por nga ana tjetėr e bėn femrėn tė ndihet e martuar, pra njė situatė perfekte nė kėndvėshtrimin mashkullor.
Por ka raste kur mashkulli nuk do tė martohet pasi nuk ėshtė vėrtetė i dashuruar, por ėshtė mėsuar me tė dashurėn e tij dhe nuk bėn asnjė hap pėrpara. Me meshkuj tė tillė mund tė kalojnė edhe vite tė tėra e ai s’ka pėr tė menduar ndonjėherė pėr martesė.
Ka edhe nga ata meshkuj qė janė tė dhėnė pas karrierės e nuk duan ti pėrkushtohen familjes, prandaj gjejnė justifikime nga mė tė ndryshmet pėr ta shtyrė diskutimin e martesės.
Gjithsesi, shkaqet janė tė pafundme. Por njė gjė ėshtė e sigurt, nėse ekziston dashuria dhe respekti i dyanshėm martesa do tė vijė natyrshėm dhe ajo ėshtė vetėm hapi i parė i njė rrugėtimi tė gjatė dhe i njė investimi tė vėrtetė e serioz qė quhet familje.
Burimi i shkrimit /Telegrafi/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11360
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse njė mashkull nuk do tė martohet?

Mesazh nga lepurushja vogel prej Fri 28 Aug 2015, 09:36

SEPSE NUK KA BESIM TEK NJE FEMER

firma.................................................................................................................................................................................
LEPURUSHJA VOGEL
avatar
lepurushja vogel

Shteti : albania
Postime : 46
Kyējet nė forum : 2633
Regjistruar mė : 27/08/2015
Profesioni : parukiere

http://twiter.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi