» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Edhe kafeja ndihmon nė shtim tė peshės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Edhe kafeja ndihmon nė shtim tė peshės

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 May 2013, 20:40

Llojet moderne tė kafesė, me krem, ēokollatė dhe aroma tė ndryshme, tė cilat po bėhen gjithnjė e mė tė popullarizuara, mund tė jenė shumė tė rrezikshme pėr dukjen tuaj, ėshtė konstatimi i studimit tė bėrė nga ana e shėrbimit shėndetėsor tė Nju Jorkut.
Sipas studimit, i cili ka pėrfshirė disa vende tė popullarizuara ku pihet kafeja, ajo e zezė me qumėsht dhe sheqer, ka mesatarisht 63 kalori.
Megjithatė, kafetė e pėrgatitura nė' mėnyra tė veēanta, ose kafetė qė merren me vete mund tė kenė edhe pėr katėr herė mė shumė kalori dhe tė pėrmbajnė edhe deri nė 240 kalori, qė pėrbėn 12 pėr qind tė konsumimit tė rekomanduar prej 2.000 kalorive. Kafeja e madhe nė njė bar nė Nju Jork, me qumėsht tė ėmbėl, ka pasur madje 860 kalori.
Personat qė kujdesen pėr konsumim tė kalorive, pas dy , kafeve tė tilla, do tė duhej tė heqin dorė nga ushqimi pėr atė ditė. /Telegrafi/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi