» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Me “Like”, pėrdoruesit e Facebook padashje zbulojnė sekretet e tyre intime

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me “Like”, pėrdoruesit e Facebook padashje zbulojnė sekretet e tyre intime

Mesazh nga prima_dona prej Wed 13 Mar 2013, 00:08

Sa herė qė bėjnė njė “like”, pėrdoruesit e Facebook padashje zbulojnė sekretet e tyre intime online - duke pėrfshirė informata tė ndjeshme si orientimi i tyre seksual, pėrdorimi i drogės apo bindjet politike, thuhet sipas njė studimi lidhur me privatėsinė nė internet.
Nga hulumtimi i mė shumė se 58 mijė profileve tė pėrdoruesve amerikan nė Facebook ėshtė gjetur se karakteristikat e ndjeshme personale pėr njerėzit mund tė nxirren me informata shumė tė sakta nga domeni publik.
Hulumtuesit ishin nė gjendje qė saktėsisht tė nxjerrin tė dhėnat tė rėndėsishme tė pėrdoruesve tė Facebook, si nivelin e tyre tė inteligjencės, orientimin e tyre seksual, pėrdorimin e substancave narkotike, personalitetin apo pikėpamjet e tyre politike, vetėm duke studiuar temat qė ata kanė pėlqyer pėrmes butonit “Like” - edhe nėse pėrdoruesit kishin zgjedhur tė mos e zbulojnė kėtė informacion pėr tė tjerėt.
Studimi do tė rihapė debatin nė lidhje me privatėsinė nė epokėn dixhitale dhe ngre shqetėsime tė freskėta mbi ēfarė informacioni njerėzit po shpėrndajnė online. / Telegrafi /
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10364
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi