» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Mesazh nga Lori prej Fri 15 Feb 2013, 13:25

Tė gjithė njerėzit kalojnė periudha tė vėshtira tė jetės kur ndahen nga partneri. Megjithatė, disa nuk mund ta pėrballojnė kėtė ndjenjė dot, dhe nė momentet e vetmisė, sėrish u hidhen atyre nė pėrqafim.
Edhe pse nganjėherė ėshtė mė lehtė tė thuhet sesa tė bėhet, ndarja emocionale nga partneri nuk ėshtė aspak e lehtė.
Tė gjithė janė tė vetėdijshėm se duke kujtuar tė kaluarėn shumė lehtė mund t’i kthehen ish-partnerit – pėrkundėr faktit se kanė sjellė njė vendim qė – ndarja ėshtė zgjidhja mė e mirė e mundshme.
Nė vijim po ju sjellim disa kėshilla tė thjeshta qė mund t’ju ndihmojnė nėse kaploheni nga melankolia pėr ish-partnerin tuaj.
- Jini falėnderues pėr kohėn e mirė qė e keni kaluar sė bashku, por filloni tė gjurmoni pėr pėrjetime tė reja nė dashuri.
- Fshijeni ish-in tuaj si opsion, qoftė numrin e tij tė telefonit, qoftė edhe nė Facebook.
- Shmanguni nga thirrjet telefonike, mesazhet, dhe nė asnjė mėnyrė mos u pėrgjigjni nė kėrkesat e tij.
- Qėndroni besnik ndaj vetvetes.
- Shtiruni sikur ka ndonjė sėmundje ngjitėse seksuale, ose vetėm thoni – Jo!
- Shoqėrohuni sa mė shumė me miqtė tuaj dhe pėrpiquni tė kaloni kohėn sa mė mirė!
- Nė momentet e vetmisė, kujtoni momentet e kėqija qė i keni kaluar sė bashku.
- Nė asnjė mėnyrė mos u pėrpiqni tė krijoni pėrshtypje romantike pėr ish-partnerin tuaj. /Dukagjini.com/
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11372
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:30

Qėndroni besnik ndaj vetvetes.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6634
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi