» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

19 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 19 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Mesazh nga Majlinda prej Tue 12 Feb 2013, 21:28


Tregimi pėr miqėsinė e pazakontė mes njė djaloshi dhe njė pitoni gjigant, vjen nga Kina. Shumica do t’ia mbathnin me tė katrat posa tė shihnin njė gjarpėr, por jo edhe djaloshi A Zhe nga qyteti kinez Donguan. Ai qė prej se ishte disa muajsh, fle nė tė njėjtin shtrat me kėtė gjarpėr gjigant.
Babai i djaloshit para 19 viteve e kishte blerė njė vezė pitoni nga e cila shumė shpejt kishte ēelur pitoni i cili do tė bėhej kafsha e tyre e preferuar. Kur A Zhe kishte lindur, pitoni tashmė ishte 6-vjeēar, por ai dhe djaloshi shumė shpejt ishin bėrė miqtė mė tė mirė. Dhe Zhe lodrėn mė tė mirė e ka gjarprin e tij, tė cilin shpesh e nxjerr edhe nė shėtitje.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11643
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Mesazh nga Lori prej Tue 12 Feb 2013, 22:29

E tmerrushme
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11300
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi