» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tradhtia midis nje cifti

Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Mon 27 Aug 2007, 09:27

Arla,
Njerezit xheloze, zakonisht fshihen pas asaj se e duan shume partnerin dhe prandaj jane xheloze dhe ia marrin frymen duke e kontrolluar non-stop. Kjo vjen si pasoje kur partneret jane indiferent.
Mendimi im personal eshte se aty ku lind dashuria njeriu duhet te shiqoj edhe per rrethe qe ta gjej edhe besimin. Nuk eshte e gabuar ajo thenja kur thone se "Dashuria eshte e verber"sepse njera pale shef vetem anet pozitive kurse tjetra nuk ve ne pahe kete gje dhe ne fund dalin ne shesh dhe gradualisht fillon shkaterrimi.
Nese keni tradhtuar ose ju kane tradhtuar si jeni ndier?
Nuk mund te ngushellohesh pas ndarjes me dike tjeter,dhe per mua nuk do te ishte dashuri,po thjesht nje nevoje per te qene ne krahet e dikujt tjeter dhe per te harruar te kaluaren...gje qe nuk do te ishte e sinqerte per te dy personat!Ketu po jap komentin si mashkull.Kur e don me gjith shpirt nuk mund ta zevendesoje tamam asnje femer tjeter.Por jeta vazhdon e nuk esht mire te mbetesh peng i se shkuares.Eshte ca e veshtire per te harruar nje dashuri qe e ke ndjere me tere shpirt,por jo cdo e keqe eshte e keqe.
Thone qe cdo e mire e ka nje te keqe dhe cdo e keqe e ka nje te mire.
Mjafton te mos e leshosh veten(think positiv)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Dashuria e vėrtetė, nuk duron tradhtinė

Mesazh nga Adem Berisha prej Mon 27 Aug 2007, 10:00

"Tė gjata mė janė ditėt
e netėt nuk mė kalojnė dot,
dhėmbja sa vie e rritet
tradhtinė, nuk e imagjinoja dot".
(... Ika pa pardon...)

firma.................................................................................................................................................................................
Firmė autoriale:
“Dy tė pashpirt, i treti pa krye".
"Sa mė shumė qė njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt".

avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 11943
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Aug 2007, 10:02

Faleminderit Naki per opinion juaj rreth kesaj teme , por duhet qe gjerat te jene me konkrete.Kur tradhton partnerin/partneren dy gjerat e para qe te vijne ne mendje jane ose te harrosh ate cka ndodhi, ose t'ia thuash partnerit/partneres.Ne dashuri dhe lufte falet gjithcka.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Mon 27 Aug 2007, 10:15

Arla,
Te ndahesh me nje te dashur nuk eshte asnjehere e lehte por njeriu s'duhet te ndahet kurre me vetveten.Me kalimin e kohes kujtimet e dashurise se meparshme behem pjese e eksperiences se njeriut dhe sherbejne si guide per lidhje gjithnje e me te mira.Mos u kthe kurre me nje qe ka mbaruar nje here. se e njejta gje do jete....do perseritet perseri....Po ne radh te par do i vija zemres tabelen dalohet hyrja per dashuri te re. Dashuria e re nuk ka vend mbi plage, se s'eshte fasho as lekoplast. Sheroju njerhere pastaj fillo nga "dashuria e re". Perndryshe ajo plaga kalbet dhe ne vend qe te sherohesh behesh me keq.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Aug 2007, 10:52

Fėmijėria kalon shpejt dhe vjen dita kur ne duhet tė zgjedhim bashkudhėtarin e jetės pėr tė krijuar mė pas njė familje mbi principe tė forta. Njė vendimmarrje e vėshtirė dhe shumė e rėndėsishme pėr tė cilėn na duhet tė vendosim nė njė moshė tė re. Deri dje familja ishte e shenjtė dhe askush nuk mund tė kish imagjinuar atė qė ndodh sot.
Martesa ėshtė bashkimi i shenjtė i dy njerėzve, tė cilėt i premtojnė njėri-tjetrit besnikėri dhe respekt. Ndonėse premtohet nė pėrjetėsi, koha e mbajtjes sė tyre ka pasur gjithmonė njė limit, limit i cili ka ardhur si pasojė e faktorėve tė jashtėm dhe tė brendshėm. Sigurisht qė nuk mund tė pėrgjithėsojmė asgjė, po pėr njė gjė jemi tė sigurt, pėrtej falsitetit tė njė betimi shterpė, ka gjithmonė vend pėr respekt dhe mirėnjohje pėr njė ndjenjė qė natyra e krijoi qė nė lindjen e njerėzimit. Rezultatet mė tė fundit flasin pėr shifra nė rritje tė divorceve. Kriza e identitetit qė pushton shpesh marrėdhėniet brenda njė ēifti, gjendja e rėnduar ekonomike qė shkakton konflikte, lidhje nė moshe tė re apo vendime tė nxituara, janė disa nga faktorėt e brendshėm qė shtyjnė partnerėt drejt tradhtisė bashkėshortore apo drejt njė divorci pa kushte. Njė dashuri e dendur dhe pa masė e cila duket se i deh shumė shpejt partnerėt dhe i ēon ata drejt njė krize identiteti, madje ka raste kur ata nuk arrijnė tė shpjegojnė arsyet e kėtij vendimi apo tė kuptojnė filozofinė e bashkėjetesės mes dy njerėzve qė duhen.
Supermacia mbi seksin e dobėt shpesh pėrmbys raportet brenda njė ēifti, duke e bėrė njė burrė tė plotfuqishėm, i cili e trajton bashkėshorten si plaēkė tregu dhe si njeriun, i cili duhet t’ia dijė pėr nder qė po e mban pranė dhe qė nė asnjė moment nuk ka tė drejtėn e kėrkesės sė llogarisė.
Por shpesh shkaqet e tradhtisė bashkėshortore vijnė edhe nga jashtė, njė provokim, njė gjendje e rėnduar psikologjike qė kėrkon ngushėllimin diku gjetkė apo njė ndjenjė kalimtare qė shpesh tė rrėmben dhe tė fut nėpėr labirinte, tė cilat nuk i kishe menduar kurrė. Njė gjendje e rėnduar ekonomike ėshtė jo pak herė shkaku i konflikteve tė brendshme nė familje, qė kanė si pasojė divorcin apo dhe tradhtinė bashkėshortore. Tė lodhur nga njė jetė e zhurmshme dhe plot stres ata shohin gjithnjė e mė larg qetėsinė e duhur brenda familjes sė tyre dhe pėrpiqen ta gjejnė nė krahėt e tjetėrkujt. Shtatė nga dhjetė ēifte provojnė ndjenjėn e tė qenit tė tradhtuar. Pėrse tradhtojnė mė shumė meshkujt dhe pse njė aventurė e shpejtė jashtė martese mund t’i zgjasė jetėn lidhjes?
Por studimet mė tė fundit e argumentojnė tradhtinė si njė ndjenjė qė bashkėjeton me martesėn dhe qė i bėn njerėzit tė ndihen mė tė rinj.
Me sa duket, i gjithė faji ėshtė i rutinės. Mes punės, problemeve tė shtėpisė e fėmijėve, nisim tė ndjehemi shpejt tė nervozuar dhe harrojmė darkat romantike nėn dritėn e qirinjve. Nė kėtė terren tė rrezikshėm pėr jetėgjatėsinė e ēiftit nis tė hedhė shtat dhe tendenca pėr tė kėrkuar njė person qė tė dijė tė vlerėsojė idetė, opinionet dhe ėndrrat tona. Pėr tė tjerė, ethet e tradhtisė nisin tė shfaqen sė bashku me arritjen e njė moshe ku nuk mund tė quhen mė tė rinj. Pas tė dyzetave ndjehet gjithnjė e mė tepėr nevoja pėr t'i provuar vetes se je ende i ri dhe tėrheqės. Dhe njė lidhje jashtėmartesore ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė larguar ankthin e plakjes. Nė kėtė mėnyrė, psikologėt sqarojnė faktin se ata qė janė mė tė prekur nga mėkati i tradhtisė janė pikėrisht individėt e etur pėr pasion, pėr tė provuar pasione tė reja, apo ata me vetėvlerėsim tė dobėt qė torturohen nga mėnyra sesi i shohin tė tjerėt. Pėr tė mos folur mė tej pėr njė arsye edhe mė esenciale se tė gjitha kėto: ata qė kanė mungesa nė jetėn seksuale pėr shkak tė partnerit. Edhe ambienti, miqėsitė dhe tundimet qė fati sjell nė jetėn tonė kanė njė efekt tepėr tė rėndėsishėm nė vendimin pėr tė tradhtuar. Sa mė tėrheqės jemi, pra sa mė shumė jemi tė kėrkuar nga tė tjerėt, aq mė shumė mund tė biem nė tundim.
Por ka edhe njė justifikim tjetėr pėr tradhtarėt e pandreqshėm. Nė tė vėrtetė, besnikėria nė njė marrėdhėnie ėshtė e imponuar mbi tė gjitha edhe nga kultura shoqėrore ku jetojmė. Njė studim etnologjik, i shkencės qė studion kulturat e ndryshme nė botė, ka nėnvizuar se shoqėritė njerėzore rrjedhin nga njė traditė e theksuar marrėdhėniesh sociale poligame, apo ndryshe, burrash tė martuar me disa gra dhe qė mund tė krijojnė raporte seksuale tė qėndrueshme me disa partnerė njėherėsh. Nuk mund tė flitet ndėrkohė pėr njė shoqėri poliandre, apo grash tė martuara me shumė burra. I vetmi rast i njohur deri sot, ai i njė popullsie qė jeton nėn hijet e Himalajve, mbetet tepėr i izoluar. Kush tradhton mė shumė. Mundohemi gjithnjė qė ta mohojmė, por me sa duket, burrat dhe gratė nuk tradhtojnė nė tė njėjtėn mėnyrė. Njė seksolog i famshėm amerikan mendon se ekzistojnė dy tipe tradhtarėsh: tradhtarėt beqarė, tek tė cilėt dominojnė femrat dhe tradhtarėt seksualė, ku rreshtohen meshkujt. Tė parėt shquhen nga paaftėsia e tyre pėr tė mbajtur nė kėmbė dy lidhje tė ndryshme nė tė njėjtėn kohė. Pak kohė pas krijimit tė njė lidhjeje tė re, ata nisin tė distancohen nga partneri, si nga nė fushėn sentimentale edhe nė atė seksuale, pėr tė qėndruar kėshtu mė pranė tė dashurit tė ri. Disa arrijnė deri aty sa tė ndjehen si tradhtarė kur kryejnė marrėdhėnie nė lidhjen e rregullt apo me bashkėshortin. Kėta tipa ndjehen tė torturuar nga mendimi se cilėn lidhje duhet tė braktisin edhe pse nuk do tė dėshironin tė hiqnin dorė prej tė dyjave.
Ndėrsa tradhtarėt seksualė janė mė tė qartė nė zgjedhjet e tyre. Ata dinė tė ndajnė seksin nga ndjenjat dhe sipas sondazheve, rreth 50 pėr qind e meshkujve qė kanė njė lidhje tė dyfishtė, vazhdojnė tė jenė tė dashuruar pas partnereve tė tyre "zyrtarė". Pėr ta, tradhtia ėshtė e vetmja mėnyrė pėr tė mbijetuar nė njė lidhje tė qėndrueshme apo martese. Aventurat e shpejta janė pėr kėtė tip tradhtarėsh njė mėnyrė pėr tė vlerėsuar mė tepėr bashkėshortėt. Nė shumė raste, pėr tė qetėsuar ndėrgjegjen, meshkujt bėhen me xhentilė dhe tė ngrohtė me partneren pas njė tradhtie.
Nga natyra, mashkulli ėshtė i destinuar qė tė pėrkthejė stimujt seksualė nė fantazi erotike, ndėrsa femra i transformon nė ndjenja, emocione dhe dashuri. Edhe ajo tradhton, por mė tepėr se nėpėrmjet raporteve seksuale, me anė tė mendimit.
njė dukuri qė deri dje ishte e dėnueshme, sot masiviteti i saj po rrezikon jetėn bashkėshortore. Cili ėshtė mendimi i psikologėve lidhur me pėrhapjen e tradhtisė bashkėshortore nė Shqipėri? Pėrse tradhtojme?Ē’mendoni ju antare per tradhtine?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Enya prej Mon 27 Aug 2007, 20:00

Arla ti thua :"Ne dashuri dhe lufte falet gjithcka."

Une personalisht nuk jam e ketij mendimi, madje aspak! Persa i perket luftes nuk po bej komente se s'kam qene ne lufte me ndonje deri me sot Very Happy por persa i perket dashurise kam te pakten nje minimum eksperience. Nese fal gjithēka ne dashuri atehere do te thote qe je nje person shume naiv ose nje person qe nuk e do dhe aq shume veten dmth qe nuk e vlereson shume ... dhe me duket se keta persona jane te rralle fatmiresisht per njerezimin. Edhe femijes per te cilin prindi ka nje dashuri pa kufi nuk mund ti falet ēdo gje ... te pakten keshtu e mendoj une.

Persa i perket temes, tradhetia bashkeshortore mund te kete arsye te ndryshme e te shumta, ashtu siē e pershkruan dhe ti, por me duket paksa absurde - sado qe ka plot qe e pranojne kete jete - qe nje ēift qe eshte lidhur bashke per te jetuar nje histori mes tyre e femijeve te tyre, te pranoje qe nje nga parteneret te kete momente te tjera - sado te shkurtra te jene e qofte dhe thjesht per arsye seksuale - me nje person tjeter, jashte familjes.
Mua personalisht me duket nje situate teper absurde per ta pranuar dhe kush kryen gabimin duhet te pranoje edhe pasojat e ketij gabimi te cilat mund te ēojne nje ēift e nje familje ne shkatarrim.
Jeta eshte lufte per egzistence, ēifti duhet te luftoje ēdo dite per te mos e shuar flaken e dashurise e cila eshte teper e thjeshte per tu shuar ... por varet se sa vlere i jep kesaj flake ... ndaj mbase dhe ndodhin dhe tradhetite!
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Tue 28 Aug 2007, 16:27

Falja ne dashuri eshte magjike, ne lufte eshte paqja qe vjen pas saj.
Ndodh qe e gjen bashkeudhetarin e jetes.Betohesh se do ta duash ne te mire e ne te keqe, dhe se vetem ndarja do ju ndaj.Por valle keto fjale qe lidhin jeten e dy njerezve jane vetem betimi para altarit?
Pse femrat e fshehin tradhtine gjejne nga menyrat me te ulta per ta fshehur ate.
Mashkulli tradhton por dhe tregon, me sakte e shfaq ate qe ndieu dhe ose vazhdon me partenern ose kupton se vazhdimesia e kesaj jetese ne cift eshte e humbur.
Femra tradhton, genjen,vazhdon ende ta mbaj bashkshortin si cader.
Netet e gjata,imazhi i nje mashkulli zbret per ti bere shoqeri (imagjinare), nderkohe qe bashkshorti i saj eshte aty duke fjetur ne krah.
Femra e mban tradhetine ne shtrat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Enya prej Tue 28 Aug 2007, 19:18

Te jete valle eksperienca personale qe flet me keto fjale??? Shpresoj per autoren qe jo ... shume opinion te ulet ka per femrat ne pergjithesi e veēanerisht per vetvehten ... si femer qe eshte ...

Une s'jam e ketij opinoni ... mbase ngaqe s'kam hasur ne jete te njejtin rang femrash .... me vjen keq per ato/ata qe e kane patur kete "fat" ...

avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Wed 29 Aug 2007, 09:08

Enya,
Faleminderit per repliken,nese ti flet personalisht une te pergezoj,dhe me behet qejfi,qe nuk e njef tradhetine bashkeshortore, madje as nuk e imagjinon.
Personalisht akoma nuk e kam bere betimin para altarit,keshtu qe nuk mund te them se kam eksperiencen personale.Me vjen shume keq qe ky shkrim te ka irrituar,sepse flitet per tradhetine bashkeshortore dhe pasi ky shkrim shkruhet nga nje jo e kurorezuar ti s'ke pse tronditesh.
Une e them me siguri te plote qe nuk kam tradhetuar,por nese nje dite do tradhetoja nuk do hezitoja ta thoja.
Nese une flas keshtu kjo do te thote qe nuk kam opinion te ulet per femrat , por kam shkruajtur realitetin qe ty te paska tronditur.
Faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Enya prej Wed 29 Aug 2007, 12:52

Arla,

S'ka perse per repliken Arla, ne jete nuk kemi veēse ate qe meritojme. Te falenderoj per pergezimin ne lidhje me tradhetine bashkeshortrore dhe e di qe ky pergezim te del nga thellesia e shpirtit.

Por me ē'po shoh e ke kuptuar gabim reagimin tim, nuk jam tronditur me repliken tende sepse nuk mund te tronditem me kaq pak e me absurditete ... te me falesh qe them ate qe mendoj e nuk shtirem.

Nese ti atehere s'ke tradhetuar, ato qe ke shkruajtur me lart jane thjesht supozimi apo shpikje apo imagjinata qe mund te bejne femrat e tjera ... apo apo deklarata qe te kane bere shoqet e tua???
Une nuk flas me supozime por me realiete, me prova reale, me ato qe jetoj vete e me ato qe kana jetuar ato femra qe kam hasur ne jete ... e deri me sot nuk kam patur shoqeri me mallra te tilla ... te me falesh per zhgenjimin.

Persa i perket faljes qe thua se eshte magjike mund te jete nese personi qe falet e meriton vertete por nese personi eshte - si themi ne - "dhi e zgjebosur, hedh bishtin perpjete", atehere falja qofte edhe nje here do te ishte kohe e humbur per ate qe fal, sepse ky person nuk ja vlen.
Njeriu gabon nje here por jo gjithnje e parteneri nuk eshte edukatore kopshti qe te rri e te duroje pa mbarim gabimet e tjetrit.

Ne nje ēift me dashuri te vertete e reciproke ndahet ēdo gje/ēdo moment e ēdo hap jetohet se bashku, shpresoj qe nje dite ta jetosh kete gje.

Femija ka te drejte te gabohet disa here sepse nuk e njeh jeten por e zbulon hap pas hapi, ama edhe meson nga gabimet e tija, por i rrituri nuk mund te gaboje si femija se ndryshe do te thote qe eshte i papjekur e qe parteneri qe e fal pa mbarim do te thote qe eshte i/e dobet.

Me vjen keq qe ke hasur e qe i njihke mire femra te tilla qe tradhetojne e qe nuk e thone por qe e mbajne perbrenda, secili zgjedh shoqerine e vet sipas nivelit.

Pershendetje.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Wed 29 Aug 2007, 13:31

Enya tha:'Njeriu gabon nje here por jo gjithnje e parteneri nuk eshte edukatore kopshti qe te rri e te duroje pa mbarim gabimet e tjetrit."
Kjo eshte shume e vertete dhe nuk do shume koment. Njeriu tradheton dhe gabon por duhet te mesohet nga gabimet e veta.
Askush nga ne nuk mund te vlersojme dhe te flasim ne emer te femrave apo mashkujve...ose kush kend ta zgjedh ne shoqeri.
Une kam nje referen dhe kam nje stil jete qe "kurr nuk me inetereson cka thote bota" bota ka punet e veta une te mijat dhe bota nuk mund te me detyroj te flas ose te gaboj nese gaboj ose tradhetoj e bej vete jo nga bota.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 29 Aug 2007, 14:32

kur ka tradheti eshte e kote te rrijne bashke ......................

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12220
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Wed 29 Aug 2007, 15:16

Enya,mbreslense replika jote.E Ky eshte opinioni jot per tradhetine,ndersa shpirtin cfare mbane perbrenda s'ia shef dot askujt.
E une jam me thenien <ne lufte dhe dashuri pranohet gjithcka>
Mbaj ate qe ke zgjedhur dhe mos lakmo per dicka qe s'te perket.....Thote Populli.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 29 Aug 2007, 15:31

Mendoj se tradhetia ndodh me shpesh nga ana e meshkujve ndoshta "si dhe instiktivisht" , por nese nje grua tradheton nuk e ben pa motiv e nese nje cift duhen me te vertete atehere nuk ka pse te kete tradheti, pasi dashuria per njeri-tjetrin eshte mese e kenaqshme per plotesimin e gjithēkaje ne kete raport.
Tradhtia per fat te keq ekziston si nje nder elementet e jetes mes dy partnereve. Kjo nuk duhet te merret si absolute pasi qe trdhetia nuk eshte karakteristike e te rinjeve gjithandej por mund te konkludohet se eshte ne rritje e siper dhe karakterizon jeten mes partnereve ne lidhje martesore apo jashte martesore. Tradhetia ne jeten martesore dallon nga ajo e jetes jashte martesore.

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12220
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Wed 29 Aug 2007, 16:05

Pajtohem me thenjen se "tradhetia ndodhe me shpesh nga ana e mashkujve" por jo ne teresi gishteza.
Une po verej se replikat kane disa tipare urrejtje apo ngacmimi...
Nje thenje popullore thote: 'Dhelpres ju kishte ndezur bishti dhe ajo tash mendonte se e tere bota ishte ndezur"...mirpo ne relaitet vetem dhelpres ju kishte ndezur bishti e jo botes.

Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Wed 29 Aug 2007, 16:09

Tradhetia ndodh sepse eshte ne gene.Lerini dhelprat e ujqit ne male dhe silluni si njerez te qyteteruar.
Ju faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 29 Aug 2007, 16:54

un jap thjesht mendimin tim rreth tradhetise e keto mendime e kam nga eksperienca personale nuk po bej pasime topi
Thjesht rasti konkeret ish i dashuri im me tradhetonte gjithnje edhe genjente shume kur e kapa ne flagrance dhe e ballafaqova me faktet u mundua te thonte shum gjera ...,por per mua tradhetia eshte tradheti u ndame..........
Tani ai eshte martuar po perseri vazhdon ta tradhetoje gruan e tij....
Ne kemi kohe qe jemi ndare u njohem shume te rinj un isha dashuria e tij e pare e ai ish i dashuri im i pare gjithashtu por nuk ish e thene te perfundonim bashke me mire qe ndodhi keshtu por ai vazhdon te jete tradhetar i ndenjave te tij..............


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed 29 Aug 2007, 17:08, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12220
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Vizitor prej Wed 29 Aug 2007, 17:04

Ky eshte nje mendim personal shume i vlefshem.
Faleminderit Gishteza!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga deti prej Thu 30 Aug 2007, 09:34

Gjithmone njerin nga kulmet e trekendeshit ne dashuri e perben tradhetia. Ky trekendesh sikur e ben nje mashkull te ndjehet me mire ne dashuri, te tregoje aftesine dhe potencen qe e ka, e ben te mendoje se akoma eshte i ri dhe se koha e tij ende nuk ka ikur. Keto mund te jene edhe iluzione por ja qe meshkujt futen me lehet ne keto avantura se sa femrat. Te ne mbase ende ekziston mentaliteti patriarkal, veprimet e mashkullit shikohen si me te natyrshme, qofte kjo edhe tradhetia.
Per femren eshte paksa me veshtire sepse rrethi me pak e duron dhe nuk e arsyeton veprimin e saj kur tradheton te dashurin. Femrat e fshehin me mire tradhetine. Nuk eshte tradheti vetem kur flen me tjetrin, tradheti eshte edhe kur je ne krahet e “te dashurit” por ama mendjen e ke tek tjetri. Kjo vlen per femrat me teper.
Tradhetia eshte hapi i pare qe con kah ndarja. Nuk do te thote me cdo kusht se duhet te vije tek ajo por ama fundi nuk eshte larg.
Ka raste kur tradheton burri e gruaja nuk e di. Lidhja akoma eshte e qendrueshme fale rrethanave qe i japin favor burrit. Jane rastet kur gruaja eshte e mbyllur ne shtepi, merret me punet e shtepise dhe daljet e saj jashte ketij ambienti jane te kufizuara. E shkreta, nuk e di se c'fare ben burri.
Ka raste kur tradhetojne qe te dy. Tradheton burri dhe gruaja e di. Atehere per “hakmarrje” fillon edhe ajo te tradhetoje. Cuditerisht lidhjet e ketilla vazhdojne te funksionoje, sikur te jete arritur nje pelqim midis ciftit.
C’ka te them per fund. Tradhetia ne dashuri ekziston. Pjesemarres jane meshkujt ashtu sic jane edhe femrat. Meshkujt tradhetojne me shume ndersa femrat e fshehin tradhetine me shume.

Me rrespekt
deti

[/img]
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13495
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Enya prej Thu 30 Aug 2007, 21:21

Hahahahaha sa kam qesh Naki me ate historine e
dhelpres ... por ka qe se kuptojne qe po zhyten gjithnje e me teper ne
absurditet e tyre ... e kujtojne se ky eshte qyteterimi !!!

Jam dakort me ty kur thua qe s'te interson se ē'mendon bota per ty ...
aq me teper kur ne kete bote njerez me kapacitet te ulet kuptimi ...

Gishteza me vjen keq qe te ka ndodhur nje eksperience e tille, ai s'te ka merituar as ty e as dashurine tende per te ...
... ka njerez te tille e tradhetia ka ndodhur e do te ndodhe gjithnje ... eshte e paevitueshme, por kjo s'do te thote qe te gjithe tradhetojne apo kane ndermend te tradhetojne ... kjo s'duhet harruar ...

Gishteza jam e mendimit tend kur dy njerez tradhetojne njeri tjetrin besimi e respekti e aq me teper dashuria jane zhdukur per gjithnje keshtu qe nuk ja vlen te rrine bashke .... me duket humbje kohe e te genjesh vetvehten.


----------------------

Arla e di qe kam replika mbreselense gje qe me vjen keq por s'mund ta them per ty ... te me falesh ...

Shpirtin e mire nje shpirt i keq e ka veshtire ta shohi keshtu qe mos u lodh kot se s'do arrish ta shohesh ...

Mbaj ate qe ke zgjedhur dhe mos lakmo per dicka qe s'te perket.....Thote Populli
.

Populli e thote Arla por nuk duhet vetem ti dish fjalet e urta duhet qe
te dish edhe ti zbatosh ato ... gje qe me sa duket e ke te veshtire ...

Gjysma ime ka nje mallkim te embel shume per tipa te tille ... "Te hypte vetja ne qejf!!!" Smile
... por ē'te besh kur "mallkimi" eshte i arritur para se te shprehet ... disave
ju duket sikur dine ēdo gje e qe dine se ēfare mendojne te tjeret por
ja qe nuk dine asgje ... as veten e tyre se kuptojne dot ...

PS: Arla meso qe kur nje person dashuron me mish e me shpirt nje
tjeter, nuk i shkon mendja per asnje tjeter e s'ja hedh syte asnje
personi tjeter qofte ky/kjo edhe parajsa mbi toke ... por kete se ke
ndier ndonjehere me sa po shoh, keshtu qe kur ta ndiesh do e kuptosh
per ēfare lloj dashurie po flas ... ta uroj nje dashuri te tille ...
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Resi prej Fri 31 Aug 2007, 16:56

Enya:" kur nje person dashuron me mish e me shpirt nje
tjeter, nuk i shkon mendja per asnje tjeter e s'ja hedh syte asnje
personi tjeter qofte ky/kjo edhe parajsa mbi toke ..."

Po me pelqen shume kjo thenje enya shume. Me detin nuk pajtohem se sa tradheton femra hiq me pak as mashkulli.
Ajo thenja e Naki per dhelpren eshte shume e vertet por mos harroni se dhelpra mbetet dhelper dhe ajo ndoshta edhe dine te bertet sa per sy e faqe.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12004
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Sat 01 Sep 2007, 12:29

Mbaj ate qe ke zgjedhur dhe mos lakmo per dicka qe s'te perket.....Thote Populli.
ē'koment me te mjaftueshem doni?
Mos bej dashuri te rreme ose nese vertet e ke dashurin dhe te pervlon ne shpirt mbaje ate mos e lendo, mos e hudh nga nje breg ne tjetrin por thuaja si eshte edhe nese ajo dashuri eshte ne ujra te trubullta dhe e shef se po zhytet edhe me thelle le te vdes por te vdes si duhet reale jo genjeshtare.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Silvi prej Wed 12 Sep 2007, 14:51I lexova replikat me siper dhe respektoj c'do mendim tuajin ne lidhje me temen...
Tradhtia eshte si ai krimbi qe hyn ne molle dhe e bren dale ngadale ndonjehere dhe pa u vene re.dhe kur kafshon ndjen shijen e hidhur,dhe ti vendos ta kaperxesh ose ta peshtysh,zgjidhja jote,por ama goja te mbetet farmak...
Ka njerez qe mundohen te mposhtin kte hidhtesi duke shtuar pak mjalt,sheqer apo ku ta di une se cfare,dhe ne fund shija del nje katran me boje...
Tradhtija per fat te keq ose te mire ka egzistuar dhe do egzistoje,perkrah shum te mirave dhe te keqijave te tjera qe na rrethojne,nderkohe qe jemi ne ata qe bejme zgjedhjen...
Nje keshille teper miqsore per cilindo nga ju qe deshiron ta pranoje...do ishte....mereni dhe priteni jeten si t'ju vije...dhe mos u lodhni te degjoni statistika promovuese te pafundme lart e poshte te cilat nuk bejne gje tjeter vec mbjellin konfuzion...
Per ata qe tradhtojne:"what goes around comes around" kte mos e harroni...
Per ata ndaj te cileve eshte kryer tradhtia: ja ku vjen dhe sfida e rradhes,nje tjeter shans per te persosur njohurite mbi vetveten...
Per ata qe nuk jane dhe nuk kane tradhtuar:you'll pass that bridge when you come to it,so don't worry be happy...Ju falemderit
avatar
Silvi

Shteti : Londer
Postime : 83
Kyējet nė forum : 11934
Regjistruar mė : 04/06/2007

http://www.silvi.faqet.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Lerti prej Fri 11 May 2012, 02:28

Une nuk e shof tradhetin nese ciftet apo partneret tradhetojne. Une tradheti e quaj kur partneret e genjejn njeri tjetrin kjo eshte tradhetia.
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11586
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga bora prej Fri 11 May 2012, 18:18

Nuk po ju kuptoj tradheti e quani ju vetem ku nje femer tradheton njeriun e zemres dhe e kunderta kur nje mashkull tradheton nje femer nuk eshte vetem kjo tradheti jo dhe te genjesh dhe te mashtrosh eshte tradhet si ne dashuri dhe ne cift ky eshte mendimi i im qofte i drejt qofte i gabuar
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10465
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Fri 11 May 2012, 21:07

mela shkruajti:Nuk po ju kuptoj tradheti e quani ju vetem ku nje femer tradheton njeriun e zemres dhe e kunderta kur nje mashkull tradheton nje femer nuk eshte vetem kjo tradheti jo dhe te genjesh dhe te mashtrosh eshte tradhet si ne dashuri dhe ne cift ky eshte mendimi i im qofte i drejt qofte i gabuar
Shumė e saktė kjo qė ke thėnė. Jo gjithmonė njė femėr, apo mashkull tradhton pėr tė thyer monotoninė, apo nga dėshira pėr tu ndjerė superior/e apo Don Zhuan ose Emanuela.Tradhtia nuk ėshtė dėshirė pėr tė provuar diēka tė re, apo dėshirė pėr tė shkuar me dikė tjetėr nė shtrat. Tradhtia ėshtė pikėrisht genjeshtra nė mes partnerve ose tė dashurve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga e_jona_kosova prej Fri 11 May 2012, 22:40

Tradhtia ne cift eshte nje dukuri, e cila lind kryesisht nen kornizen se nuk je duke perjetuar nje jete te lumtur ne cift me sakt njeri nga partneret nuk i ploteson nevojat qe ai/ajo vendos te tradhetoj dhe i gjen te ai/ajo tjetri/tjetra. Ne njefare menyre, tradhtia perkthehet keshtu si nje menyre per t'i rikthyer vetes te drejten per te perjetsuar knaqesin e rastit. Pelqej me dy anetaret me larte Naki dhe Mela se genjeshtra dhe jo e verteta ne mes ciftit eshte nje nga bazat themelore per tradhetine. Ne vecanti arsyjet mund te jene nje ra nga keto ose dye me shume se keto:

1. Nje jete e pakenaqshme ne cift mes dy paleve
2. Forme hakmarrjeje ndaj partnerit qe tradhton
3. Deshire per t'u ndjere i deshiruar seksualisht
4. Nostalgjia per kohet e para te dashurise
5. Ka edhe dashuri te forta me shikim te pare
6. Nevoja per pervoja te reja pas merzise ne shtrat

avatar
e_jona_kosova

Shteti : Kosova
Postime : 33
Kyējet nė forum : 11182
Regjistruar mė : 11/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Sat 12 May 2012, 15:03

Mendoj se Nr 2 dhe Nr 6 ka me shume perqindje

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga bora prej Sat 12 May 2012, 16:11

Naki shkruajti:Mendoj se Nr 2 dhe Nr 6 ka me shume perqindje
Une mendoj se jane qe te 6 pikat ne perqindje te larte
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10465
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Sat 12 May 2012, 21:44

Dakort mela amo mendoj se keto qe ceka une po e them nga puna dhe rastet qe po shifen jane me dominante. Varet ku ku...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga bora prej Sun 13 May 2012, 10:02

kjo eshte bere rutine e kohes tani nuk i bo njeriut pershtypje mo
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10465
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Majlinda prej Thu 17 May 2012, 20:32

Pėr vet faktin se ēdo ditė e mė shumė po dėgjoj lloj- loj intrigash dhe ngjarje jo tė mira nė mes ēifteve, kam ardhur nė pėrfundim se tradhtia nuk falet. Unė personalisht nuk do tė mund ta falja kurrė burrit tim nėse mė tradhton. Nuk do tė hakmirresha me tė njejtėn menyrė kurr por do tė largohesha nga ai menjėherė. Nė qoftė se fillon me u falė tradhtia, atėherė nuk ma merr mendja se njė lidhje mund tė qėndroj mirė dhe rehat, sepse ajo tradhti mund tė pėrsėritet prapė dhe gjithnjė problemet do tė jenė prezentė prap.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12102
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Naki prej Thu 29 Jan 2015, 11:25

Nė kėtė histori vetė jemi fajtorė ai qė tradhton mbetet i tradhtuar. Ky ėshtė njė rregull i pashkruar dhe nėse dikush i pėrmbahet kėsaj rregulle atėherė ajo ėshtė gruaja e tradhtuar. Ndjenja e lėndimit tėrbimi pėr hakmarrje qė ju tė ndjeheni njėjtė si ėshtė ndjerė dhe ajo. Sy pėr sy dhėmbė pėr dhėmbė!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19013
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga rajmonda prej Thu 29 Jan 2015, 15:14

E tera eshte mungesa e komunikimit. Pastaj si shkaktare eshte ne shume raste edhe vetmia. Tek ne ne rend vje hakmarrja ( ma beri mua te ja bej dhe une ati/asaj). Pastaj pas rritjes se vrullshme te rrjeteve sociale lidhjet e gjata me nje partner/re jane bere te bajatisura. Vetbesimi ka rene ne nivelin me te ulet. Kushtet ekonomike ku vien dhuratat, udhetimet, darkat, krevatet e hoteleve liksoze qe dikush dikujt nuk ja ploteson dot.
avatar
rajmonda

Shteti : Prishtinė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 10921
Regjistruar mė : 18/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tradhtia midis nje cifti

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi