» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Aventurat e Molit dhe Macit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Aventurat e Molit dhe Macit

Mesazh nga prima_dona prej Sat 09 Feb 2013, 22:04

Ēdo vit, Moli dhe macja e saj Maci, I ndihmonin babit pėr tė shitur balona nė treg. Moli tanimė ishte mėsuar t’I mbushė balonat me ajėr dhe t’I lidhė me penj. “Sa shumė do tė doja tė jemi nė treg” i tha Moli maces sė saj, e cila pohoi duke mjaulluar. Papritmas, Molit iu kujtua “babi zakonisht mban nė garazh njė grumbull balonash, dhe nėna ime ka njė shportė tė madhe me rroba.
Eja tė gjejmė njė tėrkuzė tė madhe, “tha, dhe tė dyja turrevrap hynė nė garazh. Moli e vuri shportėn me rroba nė oborr dhe vuri gurė nė tė. Pastaj lidhi disa balona nė anėt e shportės, putet nga toka. “Koha ėshtė tė hyjmė Brenda, para se tė fluturojė,” tha Moli dhe hyri nė shportė.
Moli i hodhi gurėt dhe shporta ngadalė filloi tė ngrihet nė ajėr. Mamaja e Molit I pa dhe bėrtiti qė ata tė ndalen, por ishtė shumė vonė. Balona me shportėn tanimė ishtė ngritur lart nė majė tė drunjeve. Posa i kaluan pemėt, Moli me gėrshėrė njė nga njė i kėputi tėrkuzat e balonave, dhe shporta ngadalė zbriti nė tokė. Moli ishte e habitur kur e pa policin, prindėrit dhe tė gjithė fqinjėt se si e prisnin. “kurrė mos e bėshė kėtė” e qortonin prindėrit. Moli e pa gabimin e saj dhe kėrkoi falje. “Mjau” shtoi Maci.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10349
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aventurat e Molit dhe Macit

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:33

Hėna dhe majmunėt
Njė tufė majmunėsh panė Hėnėn e pasqyruar nė fund tė njė pusi dhe vendosėn ta tėrhiqnin lart. Kryetari i tyre u kacavar nė degėn e njė peme dhe i urdhėroi majmunėt e tjerė tė kapeshin njėri pas tjetrit si litar, duke filluar nga ai. - Jemi gati, kryetar i madh! - bėrtitėn pasi u lidhėn zinxhir tė tėrė. Dhe pastaj... poshtė e nė pus! Dega u kėput duke u shoqėruar me njė pllufė! Tė gjithė majmunėt ranė nė ujė. Dhe fabula mund tė mbarojė kėtu, me Hėnėn qė qeshte atje lart nė qiell.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6616
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi