» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si ta ruani lidhjen nė distancė?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si ta ruani lidhjen nė distancė?

Mesazh nga Lori prej Mon 04 Feb 2013, 00:23

Lidhja nė distancė nėnkupton situatėn kur dy tė dashuruarit gjenden larg njėri-tjetrit. Lidhjet e tilla shpesh mendohet se nuk mund tė funksionojnė, por nuk ėshtė e thėnė tė jetė kėshtu.

- Vendosni rregullat elementare: Lidhja nė distancė kėrkon qė ju dhe partneri juaj tė merreni vesh rreth disa rregullave tė cilat duhet t’i respektoni. Parimi i parė ėshtė qė tė merreni vesh se nuk do ta tradhtoni njėri-tjetrin dhe se, nė rast tė tradhtisė, lidhja merr fund automatikisht.

- Bisedoni: Bėjani me dije partnerit se e doni, gjė qė duhet t’ia pėrsėritni sa mė shpesh. Flisni ēdo ditė se ēka ju ka ndodhur nė jetėn e pėrditshme, meqė kjo ju ndihmon qė ta mbani afėrsinė midis jush. Partnerėt bashkėshortorė qė pėr ēdo ditė komunikojnė, kanė mė shumė mundėsi qė ta mbajnė lidhjen nė distancė.

- Pavarėsia personale: Nė shumė lidhje njerėzit i pėrkushtohen shumė partnerit tė tyre, gjė qė ndikon qė hobit e tyre, vendet ku kanė dalė mė parė, miqtė, tė gjitha kėto lihen nė harresė. Shumė njerėz mė vonė ndihen keq pėr kėtė humbje. Pėrparėsia mė e madhe e lidhjeve nė distancė ėshtė se mund tė vazhdoni tė kėnaqeni me pavarėsinė tuaj. Nė fund tė fundit, qėllimi i ēdo lidhjeje ėshtė edhe kompromisi, e jo vetėm sakrifikimi.

- Mos u turpėroni: Asgjė nuk mund ta zėvendėsojė afėrsinė fizike midis bashkėshortėve, por kur nuk mundeni ndryshe, krijoni njė afėrsi virtuale. Falė Zotit, sot ka mjaft metoda tė komunikimit me internet, ku pėrpos qė mund ta dėgjoni zėrin e njėri-tjetrit, mundeni edhe tė shiheni midis veti. Pse jo, seksi nėpėrmjet tė telefonit ėshtė njėra ndėr mėnyrat e mundshme tė argėtimit. Ka edhe shumė mundėsi tė tjera, vetėm pėrdoreni imagjinatėn.

- Mos u dorėzoni: Distanca midis dy tė dashuruarve me tė vėrtetė ėshtė gjė e vėshtirė nė ēdo lidhje, por kjo nuk do tė thotė se duhet t’i shikoni vetėm anėt negative tė gjėrave, meqė kjo mund tė ketė pasoja pėr lidhjen tuaj. Pėrkushtojuni ndaj mendimeve pozitive dhe vlerėsojeni ēdo moment qė e kaloni me partnerin. Fundja, ekspertėt kanė konstatuar se nė lidhjet nė distancė, sikur edhe nė ato tė tjerat, ekziston doza e njėjtė e intimitetit, besimit, pėrkushtimit dhe satisfaksionit.
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11303
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta ruani lidhjen nė distancė?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:31

- Mos u
dorėzoni: Distanca midis dy tė dashuruarve me tė vėrtetė ėshtė gjė e
vėshtirė nė ēdo lidhje, por kjo nuk do tė thotė se duhet t’i shikoni
vetėm anėt negative tė gjėrave, meqė kjo mund tė ketė pasoja pėr lidhjen
tuaj. Pėrkushtojuni ndaj mendimeve pozitive dhe vlerėsojeni ēdo moment
qė e kaloni me partnerin. Fundja, ekspertėt kanė konstatuar se nė
lidhjet nė distancė, sikur edhe nė ato tė tjerat, ekziston doza e njėjtė
e intimitetit, besimit, pėrkushtimit dhe satisfaksionit.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6565
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi