» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ferguson poston foton e ēiftit kosovar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ferguson poston foton e ēiftit kosovar

Mesazh nga Lori prej Mon 04 Feb 2013, 00:19

Njė fotografi e njė ēifti tė sapomartuar, qė kanė dalė nė njė set fotografish tek terreni i basketbollit nė parkun e Gėrmisė nė kryeqytet, ėshtė komentuar nė faqen zyrtare tė trajnerit tė Manchester United Sir Alex Ferguson.
Dhėndri nė rolin e portierit nė golin e ndryshkur nga vjetėrsia dhe nusja qė ka vėnė njėrėn kėmbė mbi top, teksa ngre lehtė fustanin e saj tė nusėrisė, ėshtė pamja qė ka kapur aparati i Rezniqit. Nė prapavijė shihen grafite tė bėra nė murin ballor tė kėsaj pjese tė kryeqytetit.
Fotografinė, ai e ka postuar nė rrjete sociale, prej ku edhe ka mundur t’i bjerė nė sy mjeshtrit tė madh tė futbollit.
"Martesa e tifozėve tė vėrtetė tė futbollit", ka komentuar Sir Ferguson nė fotografinė e Rezniqit.
Shumica e fotove qė Sir Alex Ferguson zgjedh qė tė postojė dhe tė komentojė nė "sulia.com" kanė tė bėjnė me klubin e tij. Shumė rrallė ai zgjedh tė komentojė fotografi ku nuk shihet ai, Sir Bobby Charlton, David Beckham, Ryan Gigs, Poul Scholes, Edwin van der Sar, e ikona tė tjera tė klubit me nam, ose tifozė tė United.
Por dasma e ēiftit kosovar i ka bėrė pėrshtypje njeriut qė ka titullin e lartė Sir nė Britani tė Madhe. Fotoja ka marrė edhe rreth 900 referenca nga ndjekėsit e Sir Fergusonit nė kėtė faqe.
E maturantit tė shkollės jopublike “Mileniumi i Tretė”, Sharr Reznini, kjo gjė i ka bėrė jo pak pėrshtypje.
"Duke marrė parasysh se kam pasion pėr fotografinė, shpeshherė fotografitė qė mė dukėn mė tė veēanta i postoj nėpėr rrjete sociale si Facebook, Twitter, We heart it dhe Instagram, nė faqet e mia personale. Njė ndėr kėto fotografi ishte edhe kjo fotografi, qė si duket i ka bėrė shumė pėrshtypje Sir Fergusonit", ka thėnė Rezniqi.

Nė momentin qė e ka parė fotografinė e tij qė po qarkullon nė kėtė faqe, Rezniqi thotė tė jetė ndier krenar. Komente ka marrė edhe nga shoqėria e tij.
"Tė gjithė ishin tė befasuar duke ditur qė kjo fotografi u publikua nė faqen e njė emri tė njohur nė botė dhe mė uronin pėr kėtė gjė, ka thėnė Rezniqi. Por nė tė njėjtėn kohė, i kishte mbetur hatri pėr njė arsye. Njėkohėsisht, ndjeva njė lloj inati pėr arsyen se fotografia ėshtė publikuar pa autorizimin tim", ka thėnė Rezniqi.
Pėr kėtė, ai thotė se ėshtė duke shikuar pėr mundėsitė ligjore qė tė kėrkoj dėmshpėrblim nga Sir Ferguson.
"Ende nuk kam ndėrmarrė asnjė hap nė lidhje me kėtė, por e kam shqyrtuar ēėshtjen e padisė. Mendoj se mė ėshtė bėrė e padrejtė, kėshtu qė duhet tė ndiqen procedurat penale sipas Ligjit", thotė 18- vjeēari. /zeri.info/
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11369
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi