» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tradita me flokėt e gjata

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tradita me flokėt e gjata

Mesazh nga prima_dona prej Sun 13 Jan 2013, 23:48


Bėhet fjalė pėr njė familje tė madhe nė Japoni, ku vajzat e familjes kanė njė traditė tė pazakontė: Nuk i kanė prerė kurrė flokėt e tyre dhe janė shprehur se nuk do t’i prisnin kurrė pasi flokėt janė njė dhuratė nga zoti.
Dhe tė gjitha vajzat e kėsaj familjeje, i kanė flokėt e gjata mbi 1.5 metra, ndėrsa ka edhe prej atyre qė gjatėsia e flokėve arrin edhe mbi 2.5 metra, varėsisht nga mosha e vajzave.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10469
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi