» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga prima_dona prej Sun 13 Jan 2013, 23:44

Edhe pse kohėt e fundit femrat gjithnjė e mė shumė lėshohen nė aventura seksuale, megjithatė meshkujt vazhdojnė tė kryesojnė kur bėhet fjalė pėr tradhtinė. Ka arsye tė shumta pėr ēka meshkujt tradhtojnė, por kėto tė cilat do t’i paraqesim nė vazhdim tė kėtij teksti janė mė tė shpeshta:
- Pėr hakmarrje: Njeriu i lėnduar shpesh nuk mendon siē duhet, prandaj nė njė situatė tė tillė ėshtė i gatshėm pėr gjithēka. Reagimet e pamenduara tė mashkullit tė lėnduar shpesh pėrfundojnė me tradhti.
- Mungesa e tėrheqjes: Marrėdhėniet jo tė mira seksuale mes partnerėve, janė arsye e fuqishme qė mashkulli tė tradhtojė. Mungesa e seksit shpesh lidhet edhe me mungesėn e joshjes fizike qė janė dy nga shenjat e para tė njė lidhjeje jo tė mirė, e cila ėshtė e dėnuar tė dėshtojė. - Vetmia: Nė njė anketė tė bėrė me meshkujt, tė cilėt sė paku njė herė nė jetė kanė tradhtuar ish-partneren ose partneren aktuale, njė nga arsyet mė tė pėrmendura pėr tradhtinė e tyre ka qenė vetmia dhe ndjenja e braktisjes.
- Diēka mungon: Ky ėshtė njė nga problemet mė tė mėdha tė meshkujve tė papjekur, tė cilėt ende nuk janė tė gatshėm pėr lidhje serioze dhe bashkėjetesė.
- Zėnka me partneren:  Mosmarrėveshjet dhe zėnkat janė shenjat e para tė krizės nė lidhje. Kur ato fillojnė tė bėhen tė pėrditshme, ėshtė koha tė pyeteni se ku qėndron problemi. Kjo mėnyrė e jetesės te meshkujt shkakton emocione tė pėrziera dhe jo rrallė pėrfundon me tradhti.
- Egoizmi: Disa meshkuj e kalojnė gjithė jetėn duke u dėshmuar para vetes ose miqve tė tyre. Tradhtia pėr forcimin e egos dhe ndjenjės pėr vlerė mė tė madhe dhe mashkullitet - flet pėr njė mashkull tė pasigurt dhe tė kompleksuar, i cili ende nuk e ka pėrjetuar dashurinė e vėrtetė.

Nė fund duhet cekur se pa marrė parasysh arsyet, nėse njė mashkull apo edhe femėr ka zgjedhur partnerin e caktuar atėherė atij duhet t’i qėndrojė besnik. Asnjė tradhti nuk justifikohet, andaj duhet tė pėrpiqen te dyja palėt qė tė tejkalojnė problemet dhe mosmarrėveshjet qė mos tė vjen deri te tradhtia.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10472
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:32

Egoizmi: Disa meshkuj e kalojnė
gjithė jetėn duke u dėshmuar para vetes ose miqve tė tyre. Tradhtia pėr
forcimin e egos dhe ndjenjės pėr vlerė mė tė madhe dhe mashkullitet -
flet pėr njė mashkull tė pasigurt dhe tė kompleksuar, i cili ende nuk e
ka pėrjetuar dashurinė e vėrtetė.
KOT E MBAN MENDJA JAM UN ME KATILE SE AI

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 6739
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga Dardania prej Wed 05 Feb 2014, 22:06

Katilja shkruajti:Egoizmi: Disa meshkuj e kalojnė
gjithė jetėn duke u dėshmuar para vetes ose miqve tė tyre. Tradhtia pėr
forcimin e egos dhe ndjenjės pėr vlerė mė tė madhe dhe mashkullitet -
flet pėr njė mashkull tė pasigurt dhe tė kompleksuar, i cili ende nuk e
ka pėrjetuar dashurinė e vėrtetė.
KOT E MBAN MENDJA JAM UN ME KATILE SE AI
Nuk ke then keq.... Per disa te till Vertet duhet te jesh Katile.... Sepse me Disa te till.... Sa me mir sillen aq me keq e trajtojn nje Femer....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 17 Mar 2014, 15:07

Tabu...
Sot tradhetia eshte pa gjini ju lutem. Sot tradhetohet me kontrate.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11465
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga albi prej Tue 18 Mar 2014, 16:08

Meshkujt nuk Trathtojn  por din te dojn me zemer dhe shpirt
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11748
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga Naki prej Tue 18 Mar 2014, 23:02

Albanian_Girl shkruajti:Tabu...
Sot tradhetia eshte pa gjini ju lutem. Sot tradhetohet me kontrate.
Pse ka kontrate edhe per tradhetin !? Na spjego pak kete kontrate nese nuk te vie rend.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18727
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja pse Tradhėtojnė Mėshkujt !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi