» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rrėfimi shokues i aktores: Babai im mė pėrdhunonte

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Rrėfimi shokues i aktores: Babai im mė pėrdhunonte

Mesazh nga prima_dona prej Sun 13 Jan 2013, 23:37

Aktorja e njohur e teatrit gjerman Pola Kinski, e bija e aktorit tė njohur Klaus Kinski, ka shokuar opinionin publik me njė rrėfim tronditės mbi jetėn e saj.
Aktorja akuzon babain e saj, i cili ka humbur jetėn nė vitin 1991, se e ka pėrdhunuar sistematikisht qė prej fėmijėrisė deri nė moshėn e adoleshencės.
“Ai pėrfitonte nga tė gjithė, nuk kishte respekt pėr asnjeri.”- tregon aktorja.
E gjithė kjo histori e dhimbshme tregohet me detaje nė librin e saj autobiografik, tė titulluar “Fjalė tė njė fėmije”, qė pritet tė publikohet se shpejti nė Gjermani.
Pola Kinski rrėfen se impulsi pėr tė shkruar kėtė libėr erdhi si mėnyrė pėr tė kontestuar adhurimin qė opinioni publik kishte ndaj babait tė saj.
“Nuk mund tė dėgjoja dot mė se babai im ishte njė gjeni e aktor i madh. Madje qė kur vdiq ky adhurim pėr tė po rritej gjithnjė e mė shumė. Nuk po duroja dot.”- shprehet aktorja.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10364
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rrėfimi shokues i aktores: Babai im mė pėrdhunonte

Mesazh nga albi prej Mon 14 Jan 2013, 00:53

qmenduri e prindit inshalla zoti e ke dergua ne fer
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi