» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Majlinda prej Wed 07 Nov 2012, 23:32

Jeni tė lumtur dhe doni tė ndani njė lajm me miqtė nė Facebook? Doni tė shani burrin qė harroi pėrvjetorin, apo do shfryni nervat me shefin qė nuk u dha leje? Para se t’i shkruani kėto gjėra nė Facebook, ėshtė mirė tė mendoheni pak. Rrjeti social ėshtė njė regjistėr i mirė i emocioneve tuaja, por mos harroni se keni dhe njė jetė private qė po ua tregoni tė gjithėve.
Njė televizion belg ka gjetur njė mėnyrė tė veēantė pėr t’u kujtuar njerėzve sesa kujdes duhet tė kenė nė rrjetet sociale.
Nė njė reklamė televizive, gazetarja ndalon disa njerėz nė rrugė, “rastėsisht” dhe u thotė nėse janė gati tė takohen me dikė qė lexon mendimet. Mė pas ata ulėn nė njė dhomė tė veēantė dhe personi qė pretendon se lexon mendimet nis dhe flet pėr detaje nga jeta e atij qė ka pėrballė.
Edhe pse nuk janė takuar kurrė bashkė, ai u tregon se kur e kanė ditėlindjen, kė kanė mik tė ngushtė, si e ka emrin e dashura apo i dashuri, ēfarė tatuazhesh kanė nė trup, ku i kanė kaluar pushimet, madje edhe ndonjė numėr llogarie tė bankės.
Gjithēka duket si mbinatyrore. Nė fakt ėshtė shumė e thjeshtė, personi qė thotė se lexon mendimet nuk ka bėrė asgjė mė shumė, por mashtrim. Ai ka hapur Facebook-un dhe ka gjetur gjithė informacionin privat qė njerėzit e kanė shkruar vet nė adresat e tyre. Deri kėtu nuk ka asnjė problem, por mendoni sikur ky informacion tė jetė nė duart e personave qė duan t’ju bėjnė keq.
Facebook ėshtė bėrė njė mjet i rėndėsishėm komunikimi, por gjithnjė e mė tepėr lajmet nga Facebook po i pėrkasin kronikės sė zezė. Ndaj, s’ėshtė keq te mendoheni pak mė shumė para tabelės qė shkuan nė wall-in e Facebook; “What’s in on your mind”? /noa/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11709
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 18:00

un jom rehat per veten se i kom blloku add e fb s mka pa zoti

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 5738
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga prima_dona prej Thu 08 Nov 2012, 19:48

Si mund te bllokohen keto add a ka mundesi me spjegu
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10361
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi