» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shikoni filma horror, digjni kaloritė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shikoni filma horror, digjni kaloritė

Mesazh nga princesse prej Mon 29 Oct 2012, 23:44

Kjo ėshtė mbase kėshilla mė e ēuditshme pėr tė humbur nė peshė, por njė studim i fundit ka dalė nė pėrfundim se pėr tė humbur kalori mund tė rrini nė shtėpi, tė ulur nė divan para televizorit. Si ėshtė e mundur kjo? Sekreti ėshtė tė shikoni njė film horror dhe sa mė i frikshėm tė jetė ky film, aq mė shumė kalori do tė digjni.
Shkencėtarėt e Universitetit tė Uestminsterit kanė vėzhguar 10 persona tė cilėve u kanė vėnė njė pėrzgjedhje filmash horrori klasik. Kėrkuesit monitoruan rrahjet e zemrės, marrjen e oksigjenit dhe nxjerrjen e dioksidit tė karbonit pėr tė parė energjinė e humbur. 113 kalori u dogjėn mesatarisht nga vullnetarėt gjatė 90 minutave tė njė filmi horror.
Kjo sasi ėshtė e barabartė me njė ecje prej 30 minutash. “The Shining” (film i vitit 1980 me Jack Nicholson), “Jaws” (film i vitit 1975 me regji tė Steven Spielberg) dhe “The Exorcist” (film i vitit 1973) dogjėn mė shumė kalori tek vullnetarėt qė morėn pjesė nė studim.
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 10959
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi