» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Shko poshtė

Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Naki prej Sun 09 Sep 2012, 18:28

Ke takuar njė super femėr e cila tė pėlqen shumė, por nuk je i sigurt se a tė sheh ajo si tė dashurin potencial apo vetėm si mik. Ja si mund ta kuptoni se ēka po i sillet asaj nėpėr kokė.

- Gjithmonė je ti ai qė inicion bisedėn: nga ana e saj shumė rrallė vijnė propozimet pėr shoqėrim, ndėrsa tė duket se nuk ėshtė edhe aq e kujdesshme dhe e interesuar tė pėrgjigjet nė e-mail, SMS apo aktivitetet nė “Facebook”, sė paku kur jeni ju nė pyetje. Mund tė themi, fatkeqėsisht, qė kjo ėshtė njė shenjė e qartė se nuk ėshtė shumė e interesuar nė ty. Nėse dikush nuk tė pėrgjigjet nė thirrje dhe porosi nė momentin e njėjtė kur i pranon, kjo nuk do tė thotė asgjė! Por nėse kalojnė ditė apo javė, dhe asnjė pėrgjigje nuk arrin, atėherė ėshtė mė se e qartė se ky person “nuk lodhet” fort pėr ty. Ndonėse ėshtė e vėshtirė ta bindni veten, me kėtė femėr shihet qartė se nuk ju shkon dhe kėrkoni dikė tjetėr qė e meriton mundin dhe vėmendjen tuaj.

- Gjithmonė pėrpiqet qė mos tė dukeni si ēift: nėse nuk ėshtė e interesuar pėr ty, atėherė do tė sigurohet qė askush mos ta fitojė pėrshtypjen se jeni ēift. Do tė kujdeset qė askush mos t’ju sheh duke qėndruar vetėm nė kinema, kafene apo klub, dhe kur ta pranoj thirrjen pėr takim, atėherė do tė jetė e pranishme me shumė shokė e shoqe, vetėm qė mos tė dukeni si tė dashuruar.

- Kur tė dilni, gjithmonė e thirr edhe dikė: kudo qė gjendet me ty, aty ėshtė edhe njėra nga shoqet e saja. Kėtė gjė e bėnė pėr dy arsye, ose, fatkeqėsisht, nuk i pėlqen dhe pėrpiqet tė sigurohet qė mos tė tentoni tė ndėrmerrni mė ndonjė hap pėr tė filluar lidhje, ose ende nuk ėshtė e sigurt pėr lidhjen dhe kėshtu mundohet tė ēlirohet nga nervoza qė sjell biseda ndėrmjet dy personave.

- Flet me ty pėr djemtė qė i pėlqejnė: hm, mendojmė qė sjellja e kėtillė ėshtė shumė e qartė, apo jo? Por as djemtė nuk mbesin prapa femrave kur ėshtė nė pyetje vetėmashtrimi. As ata shpesh nuk besojnė nė diēka derisa dikush nuk ju thotė qė atė qė e shohin ėshtė e vėrtetė. Tė flet pėr ish-tė dashurit, komenton pėr djemtė qė i pėlqejnė, dhe shkurt, dėgjon tė gjitha ato qė zakonisht i dėgjojnė miket e saja, dhe kjo ėshtė shenjė e qartė se nuk tė pėrjeton si princin nga ėndrrat e saja.

- Nuk ka “prekje tė rastėsishme”: kjo ėshtė sepse dėshiron tė tė mbajė nė distancė. Nėse largohet gjatė pėrpjekjeve tuaja ta prekni, kjo ėshtė shenjė shumė e sigurt se nė mes jush nuk do tė ketė asgjė mė shumė se sa miqėsi.

- Shpesh kėrkon disa shėrbime: kjo ėshtė edhe njėra nga shenjat se ajo nuk tė sheh si tė dashur potencial. Miqtė janė ata nga tė cilėt huazoni DVD, kėrkohet ndihmė kur tė zhvendoseni dhe tė ngjashme. Kur ėshtė nė pyetje tentimi pėr fillimin e njė lidhje atėherė personat e caktuar punojnė nė arritjen e qėllimit, pra bashkimin e tyre dhe ata nuk kanė kohė dhe nuk merren me kėrkesat pėr kryerjen e shėrbimeve tė caktuara.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19010
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:42

Shpesh kėrkon disa shėrbime: kjo ėshtė edhe njėra nga shenjat se ajo
nuk tė sheh si tė dashur potencial. Miqtė janė ata nga tė cilėt huazoni
DVD, kėrkohet ndihmė kur tė zhvendoseni dhe tė ngjashme. Kur ėshtė nė
pyetje tentimi pėr fillimin e njė lidhje atėherė personat e caktuar
punojnė nė arritjen e qėllimit, pra bashkimin e tyre dhe ata nuk kanė
kohė dhe nuk merren me kėrkesat pėr kryerjen e shėrbimeve tė caktuara.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7018
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:18

Dashuria ndai nje djalit  se esht ivetmi ne kete bot:pale:candledinner  Te dua pa fund ' Te dua  perseri 
             Tije Locka ime nuk te nderroi me asnje njeri 
              Zemra ime paty nuk rreh ,
              Te dua lock por mos me le fest 
                 I LOVE YOU :puthje:

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:20

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet tė ti ndjej , se tė ėmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gėzimi im je ti . . .
Shpirt mė jep ndriēimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .
Shpirt mė bej Trėndafil , se ti per mu je Tulipan . . .
Shpirt mos mė bej te Vuaj , se do Vuajsh mė shum . ! .
Shpirt mos mė thuaj ste Dua , se un tė Adhuroj . . .
Shpirt tė dua se je e vetmja pėr Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .
Shpirt te dua se kam prėgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kėt unaz pėr Dashuri ??

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:21

te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh:love:

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:21

Ti je gjumi une jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je dielli une jam drita
Ti je jeta qe e prita…Very Happy

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:22

Edhe boten te ma falin une prap do vuaj
Kur e di se dora jote mban unaz te huaj
I kujtoj buzet e tua dhe pyes veten
A me genjeve ti apo genjeva veten
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un s’isha per ty dhe ti s’ishe per mua:pale:

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:23

Kujtimi i par
te “DASHUROJ” me mall
Kujtimi i dyt
te “DASHUROJ” me shpirt
Kujtimi i tret
te “DASHUROJ” perjet.

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:23

Ditet jane shekuj
Kur me ty nuk jam
Netet jane vite
Kur pran nuk te kam
Oret jan muaj
Kur zerin nuk ta degjoj
Minutat jan jave
Kur syt smund te ti shikoj
Sekondat dite te tera
Kur buzet smund te ti shijoj.

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:23

Shum afer te kisha
Shum larg u largove
Dashurine time
Nuk di pse e refuzove
Me zile te cingeroj
Se gjithmone te kujtoj
Shpresat nuk i humbi
Se shume te dashuroj.alb

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Mon 24 Jun 2013, 17:24

Nese sme do me
Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur
Prape do te vuaj.
 
Do lendosh nje zemer
Qe brenda te mban
Do vrasesh nje shpirt
Qe per ty po qan.
 
Do humbesh nje dashuri
Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri
Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.flower

Elmetina Isufi

Shteti : Prishtin
Postime : 9
Kyējet nė forum : 5307
Regjistruar mė : 24/06/2013

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat qė ajo tė sheh vetėm si mik

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi