» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse ėshtė i zi korbi !?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėrse ėshtė i zi korbi !?

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Sep 2012, 01:01

Ndoshta nuk e keni ditur po secila kafshė, shpend apo gjithēka tjetėr, e ka marrė formėn dhe ngjyrėn pėr ndonjė arsye. Pikėrisht ky tregim tregon se si korbi ka marrė edhe ngjyrėn e tij, e cila ėshtė aq e errėt, sa mund t’ia kalojė vetėm nata kur nuk ka fare hėnė.
Kur Noe mblodhi tė gjitha kafshėt nė barkėn e tij, e cila do t’i shpėtonte nga pėrmbytja e madhe, korbi ishte i bardhė si qumėshti dhe ai krenohej me bukurinė dhe ngjyrėn e tij. Noe ia besoi pikėrisht korbit eksplorimin e parė pas Pėrmbytjes sė Madhe, sepse donte tė dinte se ēfarė kishte ndodhur me tė vėrtetė, pasi uji mbuloi tokėn dhe shkatėrroi gjithēka qė i dilte pėrpara.
Mirėpo, korbi u vonua tri ditė e tri net duke fluturuar mbi botėn e pėrmbytur duke ngrėnė mbeturina tė ndryshme, sikur kishte harruar se nė ēfarė misioni e kishte dėrguar Noa. Mė nė fund u kthye te barka, por aty e gjeti Noan dhe tė tjerėt tė xhindosur me vonesėn e korbit dhe kėshtu vendosėn qė ta dėnojnė pėr mosseriozitetin e tij. -Na le tri ditė e tri net nė errėsirė vetėm pėr tė ngrėnė plehra -, i bėrtiti Noe. -Si ndėshkim, duke filluar nga sot, do tė jesh i zi si errėsira dhe do tė hash vetėm mbeturinat e tė tjerėve. Dhe ashtu u bė, kėshtu qė nga ajo ditė, korbi ka ngjyrėn e zezė dhe vėrtet ushqehet me mbeturina tė tė tjerėve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi