» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dy gjelat, shqiponja dhe pula

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dy gjelat, shqiponja dhe pula

Mesazh nga Majlinda prej Tue 21 Aug 2012, 21:16

Ndjenja e dashurisė nuk ėshtė e pranishme vetėm tek njerėzit, por ajo manifestohet fuqishėm edhe tek kafshėt, duke pėrfshirė edhe shpezėt. Dhe shpesh ndodh qė pėr dashurinė edhe tė luftohet e besa nganjėherė edhe tė vdiset pėr tė, varėsisht se sa jeni tė dashuruar nė personin e caktuar. Mirėpo, ndodh shpesh qė duke u mburrur se je mė i fortė se kundėrshtari yt, e pėson vet mė sė keqi.

Dhe pikėrisht tregimi nė fjalė flet pėr njė rast tė tillė, kur fitimtari pėr tė fituar zemrėn e njė femre, e pėson keq, pėr shkak tė mburrjes sė tepruar. Kėshtu, dy gjela tė dashuruar pas tė njėjtės pulė pėrfunduan nė kacafytje. Pėrleshja ishte shumė e ashpėr dhe zgjati gjatė. Kishte edhe gjakosje mes tyre, por asnjėri nuk dėshironte tė lėshonte pe, pasi secili prej tyre e donte pulėn e bukur pikaloshe.

Por pas njė kohe tė gjatė pėrleshjeje, njėri nga gjelat u dorėzua, pasi u mund keq nga kundėrshtari i tij. Ai qė u mund shkoi tė pushonte nėn njė gėmushė, duke ia lėshuar vendin gjelit fitimtar qė tė merrte trofeun e tij. Kėshtu gjeli fitimtar, pėr tė treguar forcėn e tij, u ngjit lart nė ēati dhe lėshoi qė nga lart, me sa i hante gryka, britmėn e fitores. - Kikiriki! Fitova unė! Por gjelit tė gjorė nuk i shkonte mendja se mund tė vėzhgohej nga ndonjė grabitqar. E dėgjoi shqiponja qė po kalonte andej: u lėshua mbi tė dhe e mbėrtheu me kthetra dhe e mori me vete. Kėshtu, gjeli tjetėr u martua me pulėn dhe vazhduan tė jetonin tė lumtur e tė qetė. Ky tregim tregon se kryelartėsia pjell humbje. Nga Ezopi
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11814
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi