» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gruaja mė e vogėl nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gruaja mė e vogėl nė botė

Mesazh nga Majlinda prej Fri 10 Aug 2012, 11:50

Njė vajzė nė Indi ėshtė shpallur gruaja mė e shkurtėr nė botė. Ajo ėshtė e gjatė vetėm 62.8 centimetra. Titulli i gruas mė tė vogėl nė botė asaj i takoi nė moshėn 18 vjeēe. Pėrfaqėsuesit e Guinness-it e matėn Joti Amagen dhe gjetėn se ajo ishte e gjatė vetėm 62.8 centimetra, qė ėshtė pėr shtatė centimetra mė e shkurtėr se amerikania 22-vjeēare qė e mbante deri mė tani kėtė rekord.

Indiania qe njė kohė e mbante edhe titullin e adoleshentes mė tė vogėl nė botė nė Librin e Guinness-it. Nė komunikatėn e librit tė rekordeve tė Guinness-it theksohet se Joti Amage gjatė dy vjetėve tė fundit ėshtė rritur pėr vetėm njė centimetėr dhe se pėr shkak tė ērregullimeve tė lindura nė zhvillimin e eshtrave nuk do tė rritet mė. /zeri.info/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11697
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi