» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cigaret elektronike me pėrbėrės helmues

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cigaret elektronike me pėrbėrės helmues

Mesazh nga Majlinda prej Fri 10 Aug 2012, 11:43

Cigaret elektronike mund tė jenė tė pasigurta dhe tė krijojnė probleme shėndetėsore afatgjata, ishte pėrfundimi i njė studimi amerikan.Aktualisht, me miliona duhanpirės nė tė gjithė botėn pėrdorin kėto pajisje, pėr t’i ndihmuar qė tė shkėputen nga vesi i tymosjes.Cigaret elektronike, ndonėse kanė njė pėrqindje nikotine dhe shije tė ngjashme, janė tė zhveshura nga pėrbėrės tė tjerė tė dėmshėm si katrani, qė njėkohėsisht krijojnė edhe varėsi nė trupin e njeriut.Megjithatė, duket se pėr cigaret, tė cilat pėr momentin prodhohen vetėm nė Kinė, nuk janė bėrė testime tė mjaftueshme dhe as nuk ėshtė studiuar pėrbėrja e tyre kimike, me nikotinėn qė mund tė jetė edhe mė e lartė se nė njė cigare tė zakonshme.Njėkohėsisht, ka prova se nė kėto cigare mund tė ketė pėrmbajtje tė kimikatave helmuese, si glikoli diethilenit, vdekjeprurės nė pėrqendrime tė mėdha.E ndėrsa studime mė tė hollėsishme duhet tė kryhen nga autoritet, ėshtė e qartė se pėr momentin, ēdo formė cigareje ėshtė e dėmshme dhe e rrezikshme pėr shėndetin.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11643
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi