» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani, ujku dhe dhelpra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Luani, ujku dhe dhelpra

Mesazh nga Majlinda prej Fri 15 Jun 2012, 00:14

Luani nuk ndihej mirė. I shtrirė nė strofullin e vet hidhte vėshtrimin e tij tė shuar mbi tė gjitha kafshėt qė kishin ardhur pėr t’i thėnė njė fjalė ngushėlluese mbretit tė tyre.
- Qenkeni tė gjithė! - buzėqeshi luani me keqardhje.
- Jo, - hungėroi me keqdashėsi ujku. - Mungon dhelpra! Na vjen turp pėr tė, madhėri!
Por dhelpra ishte duke hyrė ndėrkohė dhe nuk i shpėtoi mė asnjė fjalė ujkut.
- Ah! - ulėriu luani, ndėrkohė qė tė gjithė i lanė vendin dhelprės.
- Paske ardhur mė nė fund! Pėrse kaq me vonesė, vallė?
- Ndryshe nga kėta parazitėt qė tė rrinė rrotull mė kot, - iu pėrgjigj dhelpra, - iu pėrvesha punės pėr tė gjetur kurėn e duhur pėr t’ju shėruar. Dhe e gjeta!
- Vėrtet? - tha luani. - E ē’ėshtė kjo kurė?
- Kura ėshtė, - fishkėlleu dhelpra, - qė tė rrjepėsh njė ujk dhe tė mbėshtillesh me lėkurėn e tij sa ėshtė ngrohtė!
- Jo! - ulėriu ujku. - Ndihmė!
Mund ta merrni me mend se ē’ndodhi mė pas, pasi kush kėrkon t’i bėjė varrin tė tjerėve bie vetė brenda.
Ezopi
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11817
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi