» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėshohet pa parashutė nga 731 metra

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lėshohet pa parashutė nga 731 metra

Mesazh nga BeLti prej Sun 27 May 2012, 21:05


Britaniku Gary Connery ka arritur tė hidhet pa parashutė nga 731 metra lartėsi, e ē’ėshtė mė e rėndėsishmja tė mbijetojė edhe pas rėnies nė tokė. 42-vjeēari, i cili u hodh nga helikopteri, ishte veshur me njė veshje tė pajisur me krahė tė veēantė.
Hedhja ėshtė realizuar nė jug tė Anglisė mbi Henley-on-Thames. Shpejtėsia e zbritjes e cila zgjati vetėm pak minuta kishte kaluar 130 km nė orė.
Connery u hodh mbi njė grumbull tė madh tė pėrbėrė prej 18.600 kutish pėr tė minimizuar sadopak tronditjen. Pas zbritjes sė suksesshme spektatorėt arritėn tė marrin frymė lirisht.
Dubluesi i njohur i filmave “Harry Potter” dhe “James Bond”, nė njė intervistė pėr Sky News e cilėsoi provėn si fantastike dhe tha se zbritja ishte shumė e rehatshme dhe e butė.
“Llogaritė mė dolėn nė rregull prandaj jam shumė i lumtur”, citon Start fjalėt e Conneryt, ndėrkohė qė bashkėshortja e tij shpreh gėzimin e saj pas kalimit me sukses tė provės.

firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9238
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi