» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njeriu mė i gjatė nė botė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Njeriu mė i gjatė nė botė

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 21:43

Njeriu mė i gjatė nė botė ndoshta ka pushuar sė rrituri pas trajtimit nė spitalin amerikan. Sultan Kosen nga Turqia, i gjatė dy metra e 51 centimetra, hyri nė librin e rekordeve “Guinnes” si burri mė i gjatė nė botė nė vitin 2011.
Sultan Kosen ėshtė mjekuar nė qendrėn mjekėsore tė Universitetit nė Virxhinia nė vitin 2010 kundėr akromegalisė, ērregullimit tė rritjes qė mė sė shumti shkaktohet nga tumori i hipofizės.
Njoftohet se Kosenit i ėshtė dhėnė njė terapi tjetėr e cila mund tė ndihmojė nė pakėsimin hormoneve tė rritjes. Pas kėsaj terapie shkencėtarėt turq kanė publikuar se Kosen ka pushuar sė rrituri mė.
Sultan ėshtė bėrė njė hit i vėrtetė nė internet dhe pėr tė kanė shfaqur interesim njerėz nga e mbarė bota, duke pėrcjellė vazhdimisht lajmet pėr tė. Emri i tij ėshtė njėri nga mė tė kėrkuarit nė internet kohėn e

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi