» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Majlinda prej Fri 25 May 2012, 20:54

Ajo mund tė jetė e njohur si “fytyrė majmuni” ose “vajza ujk”, por kjo e bėn Supatra Sasuphan, vajzėn qė mban rekordin me mė shumė flokė nė botė, nė moshėn ende pa mbushur 12-vjeē.Nxėnėsja, fytyra e sė cilės ėshtė e mbuluar me flokė pėr shkak tė njė gjendje tė rrallė gjenetike, e cila prek vetėm 50 njerėz nė mbarė botėn, fillimisht u pėrball nga ngacmimi nė shkollė nė Bangkok, njoftojnė mediet e huaja. Por nė vend se kjo tė shkatėrrojė jetėn e saj, Supatra thotė se e gėzon fakti se ėshtė bartėsja e rekordit botėror dhe qė ėshtė njė nga vajzat mė tė njohura nė shkollėn e saj.Ajo punon shumė dhe ėshtė njė nga studentet mė tė mirė nė shkollėn e saj dhe madje edhe ka ambicie pėr t’u bėrė njė mjeke – kėshtu qė ajo mund tė kujdeset pėr tė sėmurėt dhe familjen e saj. Supatra vuan nga sindromi ”Ambras” qė shkaktohet nga njė kromozom me tė meta - tė dokumentuara qė nga mesjeta. Para se sėmundja tė kuptohej, tė prekurit ishin quajtur “Ujqit”.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11808
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 21:48

Kjo eshte e vertete e kam pare nje emision dedikuar kesaj vajze. Ishte vertet e zgjuar dhe me pelqeu kur e tha. Nuk turprohem per kete qe jam dua te eci para.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18715
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga BeLti prej Sun 27 May 2012, 21:00

E vertete.. ja dhe video:


firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9220
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi