» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrrallat e Nasradini nė poezi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėrrallat e Nasradini nė poezi

Mesazh nga Majlinda prej Mon 21 May 2012, 00:01

Kushti
Nasradini grues i kish thanė:
- Shko qiti magarit sanė!
- Ajo ėshtė punė pėr ty, shko qiti ti!
Nasradini fort u idhnue
por nuk mujti gruen me e detyrue
qė magarit sanė me i que
- Do tė lidhim kusht moj grue
kush ka te magari me shkue:
Aj qė fol i pari,
do tė qoj sanė te magari!
Burrė e grue rishin karshi
as nuk folshin as su kshyrshin me sy
Gruja u mėrzit dhe doli n'kojshi
me gruen e kojshis me ba mahi
Ni hajn i hyni Nasradit n'shpi
ja murr kejt rraket qė pa me sy
Nasradini hiq s'reagonte
gjakftoht hajnin e shikonte.
Kur u kthy gruja prej kojshis vaj medet
e pa odėn gja s'kish metė.
Nasradinit i tha:
- Ēka na gjetė kjo hata-a-a-a-a?
pse s'kallxon shka u ba?.
Nasradini ban hahahahhahaha
humbe kushtin qysh kem thanė(kush fol i pari)
shko qiti magarit sanė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11712
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi