» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Minjtė gjeneralė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Minjtė gjeneralė

Mesazh nga Majlinda prej Sat 19 May 2012, 14:58

Mes minjve dhe nuselalave nuk ka pasur kurrė harmoni. Nė fakt, herė pas here mes tyre plas lufta dhe natyrisht, nė shumicėn e rasteve, ishin minjtė ata qė dilnin humbės, pasi nuselalat ishin shumė mė tė shkathta.
Gjatė njė prej kėtyre konflikteve, minjtė, tė pėrgjysmuar nga njė sėrė betejash tė humbura, u mblodhėn nė njė asamble dhe vendosėn tė mos sulmonin mė tė gjithė bashkė, si kishin bėrė gjithmonė, por ta ndanin ushtrinė nė reparte dhe nė krye tė ēdo reparti tė vihej njė mi gjeneral.
Ata mendoni se nėse janė mė tė organizuar, do tė jenė mė tė suksesshėm. Tė zgjedhurit nė kėtė post tė lartė e morėn shumė seriozisht, prandaj kėrkuan edhe tė vishnin diēka qė t’i dallonte nga minjtė e tjerė, domethėnė ushtarėt e thjeshtė. Madje pėrshtatėn edhe nga njė helmetė me ca brirė tė dukshėm.
Nuk e kishin bėrė kurrė kėtė! Nė tė vėrtetė, qė mburrja jo vetėm ėshtė e panevojshme, por shpesh e dėmshme, u vėrtetua nė betejėn e ardhshme vendimtare. Minjtė e mundur duhej t’i kthenin shpinėn armikut dhe tė futeshin nėpėr vrimat e tyre.
Tė gjithė ata qė nuk kishin rėnė nė fushė tė betejės arritėn tė strukeshin nėpėr vrima. Tė gjithė, me pėrjashtim tė gjeneralėve mburracakė, tė cilėt nuk arritėn tė futeshin nė vrima pėr shkak tė brirėve tė gjatė qė kishin nė helmeta, kėshtu qė u zunė rob nga nuselalat dhe pėrfunduan si ushqim i tyre.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11697
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi