» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Qeni dhe ujku i uritur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Qeni dhe ujku i uritur

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 23:14

Njė ditė dimri ujku ishte uritur nė mal dhe zbriti nė fshat. Aty e takoi ai njė qen dhe pyeti:
“O kushėri. Mos ke bre pak ushqim se nuk kam ngrėnė qė disa ditė?”
Qeni i pėrgjigjet: “Puno edhe ti sikur unė dhe ke ushqim tė mjaftueshėm pastaj. Unė mund tė bisedoj me padronin tim se ndoshta i duhet edhe njė punėtor tjetėr”.
Ujkut i pėlqei ky mendim. Por duke biseduar mė tutje me kushėririn e tij qenin ai e pa se atij i kishin rėnė qimet tek qafa dhe e pyeti atė qė tė tregoj pse.
Qeni ja shpjegon: “Qimet mė kanė rėnė tek qafa se kėtu mė lidh padroni qė tė mos largohem pa lejen e tij. Por mos u brengos se mėsohesh pas njė kohe edhe ti sikur qė jam mėsuar unė.”
Ujku u pėrgjigj: “Jo, faleminderit, kushėri. Unė mė me dėshirė vdes nga uria, por tė jem i lirė nė malin nga gjyshi dhe gjyshja, se sa me bark tė ngopur, por i lidhur nga armiku nė qafė sikur ti.”

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi