» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Fri 17 Feb 2017, 10:34 nga Dardania

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154063 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3376)
 
Adisa (3282)
 


Si ta dini kur njė Mashkull ju Mashtron....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si ta dini kur njė Mashkull ju Mashtron....

Mesazh nga Lerti prej Fri 11 May 2012, 02:12

1. Ai ruan tepėr pajisjet e tij. “Mėnyra kryesore se si janė zbuluar mashtrimet ėshtė pėrmes e-mailave inkriminues, bisedave nė mesenxher, mesazhet nė celular apo faturave tė paguara”, thotė Belisa Vraniq, psikologe nga Nju Jorku. Pra nėse ai ju mashtron, ai do t’i mbrojė pajisjet e tij ose do tė reagojė nė mėnyrė defensive nėse ju nė mėnyrė tė pafajshme prekni telefonin ose kompjuterin e tij. Do tė ishte njė alarm i vėrtetė nėse ai mė herėt ua ka dhėnė fjalėkalimet e tani ėshtė shumė i paqartė.
2. Ai fillon tė merret me fitnes. “Kjo ėshtė aq e qartė, por ėshtė njė shenjė tė cilėn shumė femra nuk e vėrejnė: Nėse i dashuri i juaj fillon tė merret me fitnes pa kėrkesėn tuaj pėr ta bėrė njė gjė tė tillė, do tė mund tė ishte njė shenjė se ai ėshtė duke kaluar mė shumė kohė lakuriq”, thotė Vraniq. Duhet falėnderuar filmat pornografikė pėr kėtė paralajmėrim. Meshkujt sot janė mėsuar tė shohin meshkuj tė rruar tėrėsisht nė TV, pra nėse ai ka njė femėr tjetėr pėr t’i bėrė pėrshtypje me nivelet e tij seksuale, ai do tė mund tė rivalizohej me ata meshkuj tė filmave.
3. Ka aromė tjetėr . “Kur ai vie nė shtėpi, dhe ka aromė ndryshe prej asaj qė kishte nė mėngjes, dhe nuk ėshtė arome e sapunit tė palestrės apo shtėpisė suaj, do tė mund tė jetė qė ai ka bėrė dush nė shtėpinė e saj”, thotė Vraniq. Pra keni kujdes, sepse nė kėtė rast, fjala e urtė “e di hunda” mund tė jetė mė se e vėrtetė.
4. Asgjė nuk e brengosė mė. Nėse ai ishte i rrėmbyer mė parė, njė kombinim i seksit shtesė dhe kujdesit do ta bėnin mė tė qetė atė, madje edhe mė tė ēiltėr. “Nėse mashkulli juaj papritmas fillon tė sillet pėrreth shumė i gėzuar dhe duke fishkėllyer, atėherė ju duhet ta zbuloni arsyen pse”.
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 10506
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta dini kur njė Mashkull ju Mashtron....

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:21

4. Asgjė nuk e brengosė mė. Nėse ai ishte i rrėmbyer mė parė, njė kombinim i seksit shtesė dhe kujdesit do ta bėnin mė tė qetė atė, madje edhe mė tė ēiltėr. “Nėse mashkulli juaj papritmas fillon tė sillet pėrreth shumė i gėzuar dhe duke fishkėllyer, atėherė ju duhet ta zbuloni arsyen pse”.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 5941
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta dini kur njė Mashkull ju Mashtron....

Mesazh nga Dardania prej Sun 09 Feb 2014, 00:52

Lerti shkruajti:1. Ai ruan tepėr pajisjet e tij. “Mėnyra kryesore se si janė zbuluar mashtrimet ėshtė pėrmes e-mailave inkriminues, bisedave nė mesenxher, mesazhet nė celular apo faturave tė paguara”, thotė Belisa Vraniq, psikologe nga Nju Jorku. Pra nėse ai ju mashtron, ai do t’i mbrojė pajisjet e tij ose do tė reagojė nė mėnyrė defensive nėse ju nė mėnyrė tė pafajshme prekni telefonin ose kompjuterin e tij. Do tė ishte njė alarm i vėrtetė nėse ai mė herėt ua ka dhėnė fjalėkalimet e tani ėshtė shumė i paqartė.

4. Asgjė nuk e brengosė mė. Nėse ai ishte i rrėmbyer mė parė, njė kombinim i seksit shtesė dhe kujdesit do ta bėnin mė tė qetė atė, madje edhe mė tė ēiltėr. “Nėse mashkulli juaj papritmas fillon tė sillet pėrreth shumė i gėzuar dhe duke fishkėllyer, atėherė ju duhet ta zbuloni arsyen pse”.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2129
Kyējet nė forum : 10151
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta dini kur njė Mashkull ju Mashtron....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi