» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Shko poshtė

Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Lerti prej Fri 11 May 2012, 02:10

Me tė gjitha kėto shpjegime merret terapeutik seksual Dejvid Shnarh nga Kolorado. Sipas tij, seksualiteti pėrfaqėson shansin pėr tė pėrjetuar momente tė njė afėrsie tė veēantė me partnerin, tė cilat ai nė librin e tij me titull “Intimacy and Desire” i quan “momente senso-motorike tė takimit”. Me kėto momente tė veēanta njeriu jo vetėm qė pėrjeton ndjenjėn e lumturisė nė jetėn e tij seksuale, por kėnaq edhe gjėra tė tjera: zemra dhe shpirti qetėsohen, lidhja bėhet stabile dhe krijohet dėshira e pėrjetshme pėr partnerin e dashur. A bėhet fjalė vetėm pėr dėshirėn pėr ndjenja tė mira tė pėrjetshme me partnerin e njėjtė? Neurologėt dhe shkencėtarėt e tjerė nė asnjė rast nuk e refuzojnė tezėn e Shnarhit. Arsye pėr tė gjitha kėto efekte, sipas tyre, pėrfaqėson neuro-plasticiteti, aftėsia e trurit tonė pėr tė ndryshuar strukturėn e tij. Truri ynė, nė fakt, ėshtė njė organ i ēuditshėm pėr krijimin e lidhjeve me tė tjerėt. Nė brendinė e tij gjatė kėsaj kohe aktivizohen qeliza tė pėrbashkėta, forcohen sinapset dhe vendosen lidhje tė reja mes neuroneve, ndėrsa mes personave qė janė nė marrėdhėnie, veēanėrisht nė njė tė afėrt dhe tė mirė siē ėshtė seksi me personin e dashur, vendoset njė ritėm i pėrbashkėt prej 3 sekondash, gjatė sė cilit zhvillohen tė gjitha vėzhgimet dhe proceset nervore. Truri, pra, ėshtė organ i pėrshtatjes, i cili strukturat e tij i ndėrton pėrmes lidhjeve tona me tė tjerėt, gjė qė sipas Shnarhit ndodh para sė gjithash nėse tė dy partnerėt gjatė aktit tė dashurisė kontaktojnė me qeniet e njėri-tjetrit, me kontakt pėrmes syve. /msn/
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11589
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 01:54

Kur mbarove Biologjin apo Psikologjin ti aman Very Happy copy paste po sjell po thuaj nga koka jote. Qy qelizat kjo cfar qeliza aman.
Kodi:
nėse tė dy partnerėt gjatė aktit tė dashurisė kontaktojnė me qeniet e njėri-tjetrit, me kontakt pėrmes syve
... e quan seks ti kete ?? Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 09:02

Me duket se po del dhe nje filozof tjeter ketu . Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 15:58

mela shkruajti:Me duket se po del dhe nje filozof tjeter ketu . Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
Neutral Neutral Neutral Neutral Kujdes ti mos me shiko ne sy shife cfar ka thone psikologja Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 16:24

Po nuk te pashe ne sy ku te te shikoj eeeee
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 16:26

Une vetem citova fjalet e psikologes mike e ti shiko ku te duash Neutral . Me thuaj te ju atje ne Tiron a ka dal ky seks a " shiqimi ne sy " Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 16:31

po kjo ka qene jo se ka dal tani Smile Smile Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Majlinda prej Wed 23 May 2012, 17:11

Postimi i Lertit ka shume saktesi. Shiqimi ne sy eshte dashuri nuk do koment Very Happy . Disa nga ligjet e dashurise jane:
- Shiqimi ne sy: te do dhe e do.
- Shiqimi i gjate ne sy: Te do vetem ty.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 17:43

Hahahahaha o Majlinda me sa shof une ty dhe lertit ose ju ka rene ne koke seksi ose keni probleme me dioptrin e shiqimin. Une nuk e mohova se shiqimi ne sy eshte dashuri ose shpreh dashurin. Une e citova pjesen ku Lerti e shkrun se shiqimi ne sy eshte sex ahahahahaha lexo me larte. Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Skender prej Thu 24 May 2012, 21:04

Lerti u martu more Naki a se din a? Mua me ka thene se eshte feju vitin e kaluar dhe sa di une kete vit jan martuar.
avatar
Skender

Postime : 29
Kyējet nė forum : 11539
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Thu 24 May 2012, 21:39

Skender shkruajti:Lerti u martu more Naki a se din a? Mua me ka thene se eshte feju vitin e kaluar dhe sa di une kete vit jan martuar.
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral po po ashtu eshte. Edhe nena Elife qe kur ka vdek babai zakonisht kur flasim shpeshe me thote se me ka kerku Hajrizi, me ka lyp Murseli, ja kan kthy doren mahmutit, nuk me la nena me marr Bajrsuhin etj etj. Cka eshte interesante se te gjithe keta emra qe ka ceke keta burra akoma jan gjalle Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral .
Skender dole nga tema dola dhe une me pergjigjen. Lexo mire pastaj shkruaj, ti je i mire per informatike me mire posto atje fest

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga bora prej Fri 25 May 2012, 09:44

Te mer ment ore me degjo mu Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Majlinda prej Fri 25 May 2012, 14:55

Hahaha nuk jeni normal ju jo Very Happy
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Lerti prej Fri 25 May 2012, 18:21

Nuk me habit se katundaret nuk kan njohuri per dashurin dhe cdo gje ju duket filozofi ose ma shkurt Oqean
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11589
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Lerti prej Fri 25 May 2012, 18:22

Skender shkruajti:Lerti u martu more Naki a se din a? Mua me ka thene se eshte feju vitin e kaluar dhe sa di une kete vit jan martuar.
Qe kur paske marr punen e zedhensit tim more se paskam ditur te fus ne listen e pagave
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11589
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 19:47

Hahahahahahahaaaaaaa Skender merre qenin me vete vella se ti nuk i dallon ererat dhe jep lajme te gabuara pastaj

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Seksi me partnerin e dashur ndryshon trurin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi