» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjeli dhe dhelpra kėmbėngulėse

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gjeli dhe dhelpra kėmbėngulėse

Mesazh nga Naki prej Tue 08 May 2012, 16:49

Gjeli po kėndonte mbi njė pemė. - Ej, ē’bėn atje lart? - thirri dhelpra.
- Kėndoj, - iu pėrgjigj gjeli. - Nuk po mė dėgjon? - dhe bėri njė kikirikii qė i ngjasonte me zhurmėn e njė motoēiklete.
- Nuk mund tė kėndosh mė fort? Ose mė mirė tė zbresėsh pak mė poshtė se nuk tė dėgjoj aq mirė?
Gjeli zbriti mbi njė degė shumė afėr tokės. Ia filloi pėrsėri kėngės. Pas njė kikiriki tė fuqishme, ranė disa gjethe, krimbat, milingonat e grerėzat ikėn nga sytė kėmbėt. Nė njė ēerdhe harabelash tri vezė u ēanė papritur.
- Nuk arrij tė dėgjoj akoma aq mirė tingujt e ėmbėl, qė sigurisht janė ajka e notave tė tua tė pakrahasueshme tė zėrit tė grykės, - i tha dhelpra.
Atėherė, gjeli zbriti akoma mė afėr tokės dhe mbylli sytė, ashtu si bėjnė tenorėt para se tė arrijnė notat e larta.
Tani mund ta vazhdoni ju fabulėn dhe tė na tregoni se si gjeli me sy tė mbyllura u kap nga dhelpra me njė tė kėrcyer. Gjėrat shkuan tamam kėshtu. Dhelpra e hėngri gjelin. Por e dini se ē’tha mė pas?
- Nuk kishte kripė sa duhet!


Edituar pėr herė tė fundit nga Naki nė Wed 09 May 2012, 23:55, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18724
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjeli dhe dhelpra kėmbėngulėse

Mesazh nga bora prej Tue 08 May 2012, 18:44

Me duket se morali i kesaj eshte qe te mos i besojme shume te huajve te te panjohuve Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10180
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi