» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Sun 06 May 2012, 08:04

Meshkujt tradhtojnė pėr shkak tė epshit seksual, ndėrsa femrat pėr shkak tė mungesės sė emocioneve. Pra, pėr tė tradhtuar meshkujt i shtyn dėshira pėr jetė mė aktive seksuale, me lloje tė ndryshme tė seksit, fillimi i njė lidhjeje pa rrezik nga zbulimi, arritja e kulmit seksual, vėrtetimi i seksualitetit tė vet, pėrforcimi i egos, ndikimi dhe presioni i rrethit, si dhe mė rrallė vartėsia nga seksi.
Nga ana tjetėr, femrat tradhtojnė pėr tė pėrmbushur nevojat emocionale nė lidhje, pakėnaqėsitė me partnerin aktual, martesėn ose lidhjen, dėshirėn pėr vėmendjen e mashkullit, dėshira qė sėrish tė ndihen tė dashura nga dikush, qė sėrish tė pėrjetojnė romancėn ose ndjejnė pasionin, tė ndihen tė veēanta, pėr shkak tė mėrzisė ose vetmisė, nga mendimi se partneri nuk u kushton vėmendjen e duhur, por edhe pėr shkak tė nevojės seksuale.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 02:19

Teme e shekullit 18 kolege kan ndryshu koherat nuk qan koken me kush per tradhetine eshte bere rutine qejfi kjo sot ne demokracin e re

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga benita krusha prej Mon 07 May 2012, 11:25

epoo meshkujt tradhetojne thjesht per te thyer rutinen, kurse femrat e bejne vetem kur mashkulli i tyre nuk i ofron ngrohtesine qe ajo ka nevoje apo ne munges te ti per nje kohe te gjat, apo edhe nese ajo veren mosinteresim te mashkullit nfdaj saj, thjesht nga trishtimi qe ai nuk ia kthen dashurine ne te njejten menyre ajo edhe mund te tradhetoj, por ka edhe nga ato qe e bejne me te njejten arsye si meshkujt ``per te thyer rutinen`` hah

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8636
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 17:54

benita krusha shkruajti:epoo meshkujt tradhetojne thjesht per te thyer rutinen, kurse femrat e bejne vetem kur mashkulli i tyre nuk i ofron ngrohtesine qe ajo ka nevoje apo ne munges te ti per nje kohe te gjat, apo edhe nese ajo veren mosinteresim te mashkullit nfdaj saj, thjesht nga trishtimi qe ai nuk ia kthen dashurine ne te njejten menyre ajo edhe mund te tradhetoj, por ka edhe nga ato qe e bejne me te njejten arsye si meshkujt ``per te thyer rutinen`` hah
Dakort jam me shkrimin tend. Pra eshte thyerje e rutines dhe dhurate e kohes Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Mon 07 May 2012, 18:26

Ne kohet e sotme qe te dy palet e tradhetojne njeri tjetrin po mashkulli eshte ai qe e bon per ego dhe "inteligjence" qe te tregoje veten se kush eshte pastaj eshte dhe ajo qe ka shkrujt 2 parafolset mo siper tije mashkullnaki mos te te vij keq po kjo eshte realiteti
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 18:34

mela shkruajti:Ne kohet e sotme qe te dy palet e tradhetojne njeri tjetrin po mashkulli eshte ai qe e bon per ego dhe "inteligjence" qe te tregoje veten se kush eshte pastaj eshte dhe ajo qe ka shkrujt 2 parafolset mo siper tije mashkullnaki mos te te vij keq po kjo eshte realiteti
Jo jo nuk pajtohem se ben per "ego dhe inteligjence" eshte rutine e shekullit e kohes. Nje mashkull e ben kete kur ai eshte larg se dashures ose ajo nuk ja ploteson ato qe partnerja e rastit mund ti kete. Dhe anasjelltas. Nuk me bind kush se nuk eshte rutine dhe model i ri i kohes.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Mon 07 May 2012, 18:37

po mire ore cun me te put a ka gjo qe te bind ty eeeeeeeeeeeee
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 18:41

mela shkruajti:po mire ore cun me te put a ka gjo qe te bind ty eeeeeeeeeeeee
Normal qe po jam qenje njerzore dhe une amo duhet te jemi real ne kete qe po flasim mendoj ne temen. Tradhetite sot jan bere rutine dhe deshmoje qe nuk eshte keshtu.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Mon 14 May 2012, 15:44

Koha dhe trendi e bėjnė tė veten andaj edhe ne po shkojmė nė hap me kohėn. Nuk mund ta quani " rutinė ", ėshtė dėshira pėr jetė mė aktive seksuale, dhe fillimi i njė knaqėsie seksuale duke besuar nga palėt se ėshtė pa rrezik nga zbulimi.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Mon 14 May 2012, 16:54

Parashkruesit qe kan postuar kan postuar te verteta shume gjera, por nuk jam plotesisht dakord ne lidhje me faktin qe disa thone se meshkujt tradhetojne me shume se femrat. Une po ju pyes si mashkull. Nese nje mashkull tradheton do te thote se tradheton me nje femer apo jo?
Po flas nga ana mashkullore. Tek ne meshkujt jane disa faktore qe na shtyjne ndoshta te tradhetojme. Po filloj e para dhe me dominantja eshte Monotonia.
Papritmas te vjen te hunda jeta shtepiake duke qendruar para televizorit dhe duke pire birra. Ndonjehere pyet veten: "A ekziston diēka mė teper se kjo qe mund te ofroje jeta?" dhe krejt rastesisht e ftone ndonje femer qe e ka kolege apo ndonje qe rastesisht e ka njoftuar qe ti beje shoqeri dhe te dalin per nga nje kafe apo dreke apo darke. Jeta e tij fillon te ndryshoj.Nuk thuhet kote " ja leme kohes "
Faktor tjeter eshte Kurreshtja.
Nese ndonje vajze atraktive u bie ne "luge" papritmas, atehere nxitja eshte vertet e madhe dhe normal po qese femra pranon mashkulli do te jete pran saj.
Dhe se fundi do te kisha thene se nje faktor dominues tek ne shqiptaret eshte: Shtimi i vetbesimit ne lidhje te fshehte ( ka te beje me meshkujt e martuar por edhe me ata te dashuruar qe kan nje te dashur).
Fundi i te gjithave eshte se per mashkullin mashtrimi ne dashuri eshte loje qe ai e mendon se gjithmone del fitimtar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 14:05

Se harrova edhe diēka. Ne meshkujt shpesh mendojme qe truri i femrave eshte nganjehere i komplikuar dhe ato ne ate gjendje mund te bien pre e jona ose nga hakmarrje ndaj ish partnerit. Me se miri eshte ti permbahemi asaj thenies se vjeter “ate qe nuk e deshironi per veten, mos ia beni tjetrit”.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 15:46

Se ju do qefi qe te dy paleve Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 20:59

Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 21:00

me te paren qe i del perpara ahahahaah
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Lerti prej Wed 16 May 2012, 21:28

Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
Mos harro koleg se eshte miratu ligji homo Cool mos ke ba pytje te gabushme santa
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11589
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:28

Lerti shkruajti:
Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
Mos harro koleg se eshte miratu ligji homo Cool mos ke ba pytje te gabushme santa
Neutral Neutral Neutral Neutral E di ligjin por jam nisur nga ajo qe duket me e shemtuar se pergjigja juaj e ajo eshte " me mire me homo sesa me nje kolege " Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 22:35

Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
po tu pergjigja une ore me te pare qe i del perpara
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:36

mela shkruajti:
Naki shkruajti:Shume e sakt.
Une bera nje pyetje askush nuk mori guximin te pergjigjej. Me kend tradheton nje mashkull ?
po tu pergjigja une ore me te pare qe i del perpara
Po kjo Lerti moj nuk merr vesh u dasht edhe njehere Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 22:38

Me duket se kush e di se ku je me mendje sot o djal ahahahaahaahah
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 22:40

Neutral me beri nervoz aman me tregoi ligjin ajo Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Wed 16 May 2012, 23:44

kush ore te tregoi ligjin tu aman
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 23:50

mela shkruajti:kush ore te tregoi ligjin tu aman
Maliqi Cool

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 08:15

ligjin e bo maliqi dhe meliqi kam frik se je ti vete Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Thu 17 May 2012, 19:14

Jo jo une jam nėn Maliqi Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 22:00

ti je ligji dhe Maliqi vete
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Thu 17 May 2012, 22:03

mela shkruajti:ti je ligji dhe Maliqi vete
Jo se ty nuk te genjej Lerti eshte Maliqi une jam nen Lertin Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga bora prej Thu 17 May 2012, 22:35

nuk me dukesh jo ncuq Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10468
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 May 2012, 18:19

Se po dalim nga tema nganjehere. Tash vertet jane me qindra arsye ose deshira per kete gje por nga ana e gjinis qe i perkas dhe them per veten time, nje mashkull tradhton vetem atehere kur ai ka mardhenje jo te mira seksuale me partneren apo te dashuren apo gruan. Duhet ta kuptojme se te dy gjinit jane qenje njerzore nga mishi dhe gjaku dhe mungesa e seksit shpesh lidhet me mungesen e joshjes fizike qe jane shenjat qe ajo dashuri do te deshtoj dhe patjeter fillon me tradhtin.
Pas kesaj pastaj vine zenkat. Dicka mungon. Ka x x arsye por mendoj se baza eshte mungesa e seksit ose mosplotesimi i nevojshem i kesaj nga njera pale qofte mashkulli qoft femra.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19016
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Sat 08 Sep 2012, 00:12

Nga natyra, mashkulli ėshtė i destinuar qė tė pėrkthejė stimujt seksuale nė fantazi erotike, ndėrsa femra i transformon nė ndjenja, emocione dhe dashuri. Edhe ajo tradhton, por mė tepėr se nėpėrmjet raporteve seksuale, me anė tė mendimit.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga albi prej Tue 11 Sep 2012, 14:09

si meshkujt po dhe femrat kan deshir te ndrojn partnerin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12033
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga jehonaa prej Tue 11 Sep 2012, 14:26

Gabim e ke Albi mvaret nga personaliteti dhe karkteri i personit, Mashkull apo Femer

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 6854
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga engji prej Thu 13 Sep 2012, 16:26

varet
avatar
engji

Shteti : i pa ditur
Postime : 46
Kyējet nė forum : 6598
Regjistruar mė : 07/05/2012
Profesioni : PIANISTE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga albi prej Fri 14 Sep 2012, 11:38

se kan deshir me nedrua menun hahaha
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12033
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 21 Sep 2012, 14:25

Eshte diqka qee nuk ka shpjegim te saket..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat 22 Sep 2012, 04:17

Meshkujt tradhtojnė pėr seks
Shpesh herė tradhtia shkaktohet si pasojė e epshit tė pakontrolluar tė tyre apo nga rutina nė dhomėn e gjumit. Lidhet ngushtė me nevojėn e mashkullit pėr t’i ikur problemeve martesore ose kur gruaja apo dashnorja nuk mundet tė ja plotėsoj nevojat qe ja ploteson ajo tjetra me te cilen e tradhton. Apo edhe nga nevoja pangopur pėr dashuri dhe afėrsi emocionale. Ma shkurt mashkulli gjithmonė niset nga ajo se ' dardha e huaj ėshtė ma e ombel se e jotja ". Pėr tradhti janė fajtorė tė dy palėt
Nė fakt, tradhtia shkaktohet si dobėsim i lidhjes, tė cilėn tė dytė nė realitet e krijojnė. Megjithatė, kjo nuk e arsyeton njė akt tė tillė dhe partneri i cili ka tradhtuar nuk mund ta fajėsojė partneren pėr veprėn e kryer. Edhe pse shumė nga ato arsyetime mund tė jenė tė vėrteta, njė mashkull nė vend qė tė kėrkojė mbėshtetje tek njė femėr tjetėr, duhet tė pėrqendrohet nė rifreskimin e lidhjes sė tij.
Pa kontakt fizik, nuk mund ta quajmė tradhti
E vėrtetė. Megjithatė tradhtia mund tė ketė karakter emocional. Nėse mashkulli takohet mė njė femėr tjetėr e cila edhe i pėlqen, i dėrgon sms-a apo email-a, atėherė nuk ėshtė besnik ndaj partneres. Pėr mė shumė njė lidhje e tillė, edhe pse jo pėrfundimisht e shijuar, mund tė paraqet njė rrezik tė madh pėr martesėn. Duhet tė kemi parasysh qė mė shumė se 80% tė dashurve kanė pasur ndonjėherė njė lidhje tė kėtillė e cila nė fillim ka qenė vetėm shoqėrore.
Gjithmonė duhet tė pranosh tradhtinė
E vėrtetė: Nėse tradhtia del nė pah, ose partneri dyshon nė njė tė tillė. Hapja e letrave dhe rrėfimi i sė vėrtetės mund tė ndihmojė nė shpėtimin e lidhjes suaj. Ėshtė vėshtirė, tė keni marrėdhėnie tė shėndoshė nė lidhje nėse kjo e fundit bazohet nė gėnjeshtra. Megjithatė, nėse tradhtia ka ndodhur rastėsisht dhe njėherė dhe shanset qė partneri juaj do ta kuptojė janė tė vogla, atėherė mė mirė tė heshtni. Pranimi i gabimit tė tillė mund tė shkaktojė vuajtje tek personi tjetėr.
Tradhtia mund ta pėrmirėsojė lidhjen nė tė ardhmen
E vėrtetė qė mund tė ndodh edhe kjo, megjithatė partnerėt duhet t’i qasėn problemit nė mėnyrė tė duhur. Nėse tė dytė kuptojnė se ēfarė me tė vėrtetė mund tė pėrmirėsojnė nė lidhjen e tyre, atėherė kjo mund tė ketė edhe shpresa pėr njė tė ardhme mė tė mirė. Nuk duhet tė harrohet qė njė proces i tillė lidhet ngushtė edhe mė pėrjetime tė forta emocionale dhe psikike.
Tradhtia mund tė falet
E vėrtetė, por nuk mund tė harrohet.
avatar
Agim Gashi

Shteti : Kosova
Postime : 2
Kyējet nė forum : 10567
Regjistruar mė : 04/09/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga albi prej Sat 22 Sep 2012, 16:56

sepse jan te pa ngopun me sexs
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12033
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Majlinda prej Sat 29 Sep 2012, 20:07

Kodi:
Gjithmonė duhet tė pranosh tradhtinė
E vėrtetė: Nėse tradhtia del nė pah, ose partneri dyshon nė njė tė tillė. Hapja e letrave dhe rrėfimi i sė vėrtetės mund tė ndihmojė nė shpėtimin e lidhjes suaj. Ėshtė vėshtirė, tė keni marrėdhėnie tė shėndoshė nė lidhje nėse kjo e fundit bazohet nė gėnjeshtra. Megjithatė, nėse tradhtia ka ndodhur rastėsisht dhe njėherė dhe shanset qė partneri juaj do ta kuptojė janė tė vogla, atėherė mė mirė tė heshtni. Pranimi i gabimit tė tillė mund tė shkaktojė vuajtje tek personi tjetėr.
Kjo po mė pėlqen por tė rralla raste janė qė ndodhin kėshtu... si zakonisht meshkujt e preferojnė heshtjen dhe gėnjeshtren e nese kapen me pel pėr dore atėhere doemos do tė gjindet njė arsyetim. Sa pranohet nga partnerja arsyetimi varet nga karakteri i saj. Personalisht nuk do ta pranoja.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga albi prej Sun 30 Sep 2012, 11:23

ata trathtijn sepse nuk e vlresojn dashurin e vrtet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12033
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga franka prej Tue 16 Oct 2012, 23:31

Per meshkujt nk flas dot kurse ne femrat nuk para tradhetojm arrijm te bejm nje sy qorr dhe nje vesh shurdh vetem per te mos prishur lumturin tone...por nqs kjo lumturi na cenohet ne fund te fundit njerez jemi edhe ne ka plot meshkuj ne kete bote mundohemi te gjejme me te mirin

franka

Shteti : vlore
Postime : 2
Kyējet nė forum : 6056
Regjistruar mė : 16/10/2012
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga deti prej Wed 24 Oct 2012, 15:34

Pakenaqesia eshte hapi i pare i progresit te nje kombi apo individi. Nga kjo thenje mund te marr shkas dhe te them se edhe pakenaqesia ne dashuri apo lidhje ne mes te dy personave do te ēoje drejt tradhetise me qellim qe te plotesohet ajo qe mungon - dashuria. Jo gjithmone mund ta arsyetojme tradhtine mes ēiftit perderisa lidhja vazhdon te mbetet sepse atehere ēdo gje do te jete e pa kuptim duke u futur keshtu ne trekendeshin e dashurise. Tradhtia, qofte nga mashkulli apo femra eshte vetem nje shkak qe ēon drejt ndarjes.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13498
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse tradhtojnė meshkujt, e pse femrat?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi