» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Mesazh nga Naki prej Fri 04 May 2012, 01:30

Duhani paraqet shkakun kryesor tė vdekjeve nė botė, ndėrsa vetėm gjatė kėtij viti parashikohet qė nga sėmundjet e shkaktuara si pasojė e konsumimit tė duhanit tė vdesin mė shumė se pesė milionė njerėz.
Sipas ekspertėve duhet sjellė ligje tė cilat parandalojnė shitjen e tij nga personat e rinj si dhe konsumi e tij nė ambiente tė mbyllura, sepse tymi i duhanit ėshtė njė vrasės pėr ata persona pasivė. Ndikimi i duhanit ndikon nė shfaqjen e kancerit tė mushkėrive, sėmundjeve tė zemrės, sulmit nė zemėr dhe sėmundjeve kronike tė zemrės.
Njė problem shtesė kur jemi te konsumi i duhanit janė edhe shtatzėnat, ngase disa prej tyre, duke mos respektuar shėndetin e vet dhe tė foshnjės qė mbajnė, rrezikojnė frytin nga astma ende pa lindur. /msn.com/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Mesazh nga albi prej Fri 04 May 2012, 18:07

metvrtet duhani esht shkaktar i kancerit te mushknjive dhe ata si e konsumojn nuk jan te vedishum sa jan te rrezukuar gjdo fabrik si e prodhon duhanin esht e obligar me ligj te shkraj ne kuti ket teks duhani seriozisht e domton shendetin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi