» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė gjitha dobitė nga uji me limon

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tė gjitha dobitė nga uji me limon

Mesazh nga Naki prej Fri 04 May 2012, 01:28

Shumė njerėzve u pėlqen shija e thartė e limonit nė ushqimet e tyre. Por, a keni menduar ndonjėherė se ju mund tė pėrdorni kėtė lėng limoni nė njė mėnyrė mė tė mirė se kjo?
Ka pėrfitime tė mėdha nga konsumimi i lėngut tė limonit dhe ujit nė jetėn e pėrditshme. Limoni nuk kushton shumė, ėshtė i pėrballueshėm nga tė gjithė dhe shumė i njohur pėr pėrdorimin e tij nė kuzhinė dhe mjekėsi. Lėngu i limonit ka 5% acid citrik qė i jep njė shije tė thartė atij. Ai ėshtė njė burim i pasur i vitaminės C. Pėrmban gjithashtu vitaminėn B, riboflavinė dhe minerale, si kalciumi, fosfori, magnezi, dhe gjithashtu proteina dhe karbohidrate.
Uji me limon ėshtė njė pije e shėndetshme, veēanėrisht nėse merret nė mėngjes. Konsumimi ditor i ujit me limon ka dobi tė mėdha shėndetėsore pasi ėshtė i mirė pėr stomakun, lėkurėn, dhėmbėt, kuron infeksionet e fytit, ndihmon rėnien nga pesha, kontrollon presionin e lartė tė gjakut, pėrmirėson frymėmarrjen, ul temperaturėn, pastron gjakun dhe ėshtė i mirė pėr trajtimin e reumatizmit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18547
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi