» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pijet energjike ndikojnė negativisht nė ritmin e zemrės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pijet energjike ndikojnė negativisht nė ritmin e zemrės

Mesazh nga Naki prej Fri 04 May 2012, 01:26

Mjekėt paralajmėrojnė se fėmijėve nuk duhet ofruar tė konsumojnė pijet energjike, ngase pėrmbajnė kafeinė dhe stimulues tė tjerė, e qė fėmijėt nuk kanė nevojė pėr gjėra tė tilla, qė po ashtu mund tė ērregullojnė tė rrahurat e zemrės dhe tė shkaktojnė probleme shėndetėsore.
Pijet energjike pėrmbajnė vitamina, si dhe disa ekstrakte pėr tė cilat organizmi i tyre nuk ka nevojė, sepse ėshtė nė zhvillim e sipėr. Nė fillim tė kėtij viti nė revistėn “Pediatric” ishte botuar edhe njė raport nė tė cilin pediatrit paralajmėrojnė se pijet energjetike mund tė shkaktojnė sulme, probleme me veshkė dhe dėmtimin e mėlēisė te fėmijėt. Edhe pse rate tė tilla janė tė rralla, mjekėt paralajmėrojnė se rreziku ekziston.
Mjekėt theksojnė se pėr fėmijėt mė i shėndetshmi ėshtė uji, e nėse fėmija juaj merret nė mėnyrė intensive me sport, do tė ishte mirė tė konsumojė pije sportive, ngase pėrmbajnė sheqer. Nėse fėmija nuk merret me aktivitete sportive, do tė ishte mirė tė shmangė pijet sportive dhe energjike, ngase do tė mund tė shtojė nė peshė. /msn.com/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18550
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi