» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse lakuriqi del pėr gjah vetėm natėn?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse lakuriqi del pėr gjah vetėm natėn?

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Apr 2012, 13:09

Jetonte lakuriqi i natės nė shtėpizėn e vet dhe asnjė mbreti nuk pranonte t’i paguante taksė. Njė ditė mbreti i bishave, i inatosur, thirri pranė luftėtarėt dhe i urdhėroi: I shkoni nė shtėpi lakuriqit e i thoni tė mė paguaj taksat! Luftėtarėt vrapuan tė pėrmbushin urdhrin.
Arritėn te ai dhe i thanė: O lakuriq i natės, erdhėm t’i marrim taksat! Lakuriqi i ndėrpreu dhe u pėrgjigj: Taksat?! Vetėm kėtė nuk e kuptoj! I thoni mbretit tuaj se unė nuk jam bishė dhe nuk do t’i paguaj. A ka vallė ndonjė tjetėr kėshtu si unė, qė ka krahė, me tė cilėt fluturon nėpėr ajėr, dhe qė nuk ecėn nėpėr tokė, qė t’i paguaj taksa mbretit tė bishave? Unė nuk jam bishė, unė jam zog!
Mbreti u zemėrua shumė. Vrau mendjen ē’tė bėnte me tė dhe mė nė fund e gjeti. Thirri pėrsėri luftėtarėt e tij dhe u tha: I shpini mesazhin tim mbretit tė zogjve. Dhe tė nesėrmen mbreti i zogjve thirri luftėtarėt e tij dhe u dha urdhėr: I shkoni nė shtėpi lakuriqit tė natės. Ai ėshtė zog dhe duhet tė paguaj taksat. Ai vetė paska thėnė se ėshtė zog! Luftėtarėt fluturuan pėr tė pėrmbushur urdhrin. Fluturuan dhe i thane:- O lakuriq i natės, ne erdhėm pėr tė marr prej teje taksat!
Lakuriqi ndėrpreu sė ngrėni pjeprin dhe u pėrgjigj:- Taksat?! Vetėm kėtė nuk e kuptoj. I thoni mbretit se unė nuk do t’i paguaj atij taksat. A ka vallė ndonjė kėshtu si unė nė kėtė botė, i cili tė ketė dhėmbė dhe t’i paguaj taksa mbretit tė zogjve? Ju, a keni parė ndonjėherė qė tė kenė zogjtė dhėmbė?! Unė jam bishė nuk jam zog!
Mbreti i zogjve u zemėrua shumė vrau mendjen ē’tė bėnte me tė dhe mė nė fund e gjeti. Thirri luftėtarėt e tij dhe u tha:- I shpini mesazhin mbretit tė bishave. Ditėn tjetėr, pa e zgjatur punėn, u morėn vesh qė t’i ngrinin njė kurth lakuriqit dinak.
Qė nga ajo kohė luftėtarėt e mbretit tė bishave dhe mbretit tė zogjve ēdo ditė kėrkojnė atė anė e kėnd. Ja pse lakuriqi i natės ditėn fshihet, kurse ushqimin e kėrkon vetėm natėn.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18721
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi