» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Indiani gjen tė ėmėn nė “Google Earth” pas 25 vitesh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Indiani gjen tė ėmėn nė “Google Earth” pas 25 vitesh

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 16 Apr 2012, 22:01

Njė i ri indian ka arritur tė gjejė nėnėn e tij pas 25 vitesh me anė tė “Google Earth”. Saro, i ndarė nga nėna nė moshėn 5-vjeēare, nė vitin 1986, pasi kishte humbur gjatė njė udhėtimi me tren, ku e kishte zėnė gjumi. Kur ishte zgjuar nuk kishte gjetur as nėnėn dhe as vėllain e tij afėr. Mė pas, duke hipur e zbritur nėpėr trena pėr t’i kėrkuar ata kishte pėrfunduar nė Kalkuta. Saro ishte bėrė lypės nė kėtė qytet tė varfėr, e kishin ēuar nė jetimore dhe pastaj ishte birėsuar nga njė familje australiane. Tani, ai vendosi tė pėrdorte pamjet satelitore pėr tė krahasuar kujtimet e vegjėlisė. Ai e gjeti qytetin e lindjes nga njė digė dhe njė lumė dhe iu kujtua edhe shtėpia e tij e vjetėr, tani e boshatisur. Shkoi nė Indi, fqinjėt e ēuan te nėna e tij, e cila e kishte pritur pėr vite me radhė, pasi njė fallxhore e kishte siguruar se do tė ritakoheshin.
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 7761
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi