» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ujku dhe qengji

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ujku dhe qengji

Mesazh nga Majlinda prej Tue 10 Apr 2012, 02:18

Ndėrsa pinte ujė nė krye tė njė pėrroi qė rridhte, njė ujk pa njė qengj pak mė poshtė rrjedhės. Meqė e ndau mendjen ta sulmonte, egėrsira filloi tė mendonte njė justifikim tė besueshėm pėr ta bėrė qengjin pre e vet. - Maskara, - bėrtiti, duke iu afruar. - Si guxon tė turbullosh ujin qė pi unė?- Tė lutem, mė fal, - ia ktheu qengji me zė tė mekur, - po nuk e kuptoj si ta turbulluakam unė ujin, kur ai rrjedh nga ti tek unė dhe jo nga unė tek ti.- Sido qė tė jetė, - iu kundėrpėrgjigj bisha. - Mirė, po a nuk tė kujtohet vetėm njė vit mė parė ke folur keq pėr mua pas kurrizit.- Oh, zotėri, - tha qengji, - unė nuk kisha lindur ende para njė vit.- Mirė, - vazhdoi me tė vetėn ujku, - nėse nuk ke qenė ti, ka qenė nėna jote, njėlloj ėshtė pėr mua. Sidoqoftė, nuk ke pse mė kundėrshton kot. Prapėseprapė do tė ha pėr darkė. Dhe, pa thėnė asnjė fjalė mė shumė, u lėshua mbi qengjin e shkretė e tė pambrojtur dhe e bėri copė e ēikė.Porosia qė del nga kjo fabul ėshtė: Njė tiran do tė gjejė gjithmonė njė shkak pėr krimin e vet. Kėshtu nuk jep dobi qė njė i pafajshėm pėrpiqet tė kėrkojė drejtėsi nėpėrmjet arsyetimit, kur armiku i vet ka ndėrmend tė tregohet i padrejtė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11814
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi