» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gomari i ngarkuar me kripė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Gomari i ngarkuar me kripė

Mesazh nga Naki prej Wed 04 Apr 2012, 23:22

Na ishte njėherė njė bakall shėtitės qė kishte njė gomar dhe, kur dėgjoi se shitej kripė me ēmim tė lirė nė bregdet, mori gomarin dhe u nis pėr tė blerė ca.
Pasi e ngarkoi kafshėn me aq sa mund tė mbante, shitėsi i hoqi udhė nėpėr njė monopat tė ngushtė guri derisa gomari ra papritur nė lumin qė gjarpėronte poshtė kėmbėve tė tyre.
Kur kripa u shkri nė ujėt e lumit, gomari, tashmė i ēliruar nga barra, doli fare lehtė nga uji. Ca kohė mė vonė, bakalli u nis pėrsėri nė bregdet dhe e ngarkoi gomarin edhe me mė shumė kripė se herėn e parė.
Gjatė rrugės pėr nė shtėpi iu desh tė kalonin lumin, nė tė cilin kishte rėnė dikur gomari, dhe kėtė herė kafsha u rrėzua qėllimisht nė ujė. Edhe kėsaj here kripa u shkri dhe gomari u lirua sėrish nga ngarkesa.
I shqetėsuar nga humbja e kripės, shitėsi filloi tė vriste mendjen pėr tė gjetur njė mėnyrė qė t’ia hiqte mendjen gomarit nga kėto lloj marifetesh. Kėshtu, nė udhėtimin tjetėr drejt bregut, e ngarkoi gomarin me sfungjer.
Kur iu afruan tė njėjtit lumė si mė parė, gomarit iu kujtuan hilet e vjetra dhe ra prapė nė lumė. Mirėpo sfungjerėt u lagėn dhe kafsha, pėr tė keqen e vet, zbuloi se barra ishte dyfishuar nė vend qė tė lehtėsohej.
Porosia qė del nga kjo fabul ėshtė se: njė hile nuk mund tė ecė gjithmonė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi