» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Xhuxhi i asgjėsė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Xhuxhi i asgjėsė

Mesazh nga Majlinda prej Sat 31 Mar 2012, 00:31

Na ishte njė herė njė xhuxh asgjėje. Kishte hundėn prej asgjėje, gojėn prej asgjėje, ishte i veshur me asgjė dhe vishte kėpucė asgjėje. Udhėtoi nė rrugė prej asgjėje qė shkonte nė asnjė vend. Takoi njė mi asgjėje dhe e pyeti:
- Nuk ke frikė nga macja?
- Vėrtetė jo, - u pėrgjigj miu prej asgjėje, - nė kėtė vend asgjėje ka vetėm mace asgjėje qė kanė mustaqe asgjėje dhe kthetra asgjėje. Pėr mė tepėr, unė e respektoj djathin. Haj vetėm britmat. Nuk janė prej asgjėje, por mė pėlqejnė mė shumė.
- Po mė rrotullohet koka, - tha xhuxhi prej asgjėje.
- Ėshtė njė kokė asgjėje: edhe nėse e pėrplas me murin nuk do tė vritet.
- Burri prej asgjėje, duke dashur tė bėjė njė provė, kėrkoi njė mur asgjėje dhe meqė ai kishte marrė shumė vrull, ra nga ana tjetėr. Dhe andej nuk kishte asgjė asgjėje.
Xhuxhi prej asgjėje ishte shumė i lodhur me gjithė atė asgjė dhe e zuri gjumi. Dhe ndėrsa flinte ėndėrronte sikur ishte njė xhuxh asgjėje, dhe shkonte nė njė rrugė asgjėje, dhe takonte njė mi asgjėje, dhe atij i hante vrimat e djathit. Dhe miu i asgjėsė kishte tė drejtė: kishin shijen e asgjėsė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11718
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi