» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SHBA, Llotaria kap shifra marramėndėse

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

SHBA, Llotaria kap shifra marramėndėse

Mesazh nga Majlinda prej Thu 29 Mar 2012, 21:31

Jackpot-i i llotarisė “Megamillions” nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka arritur shifrėn tronditėse prej 500 milion dollarėsh, mė i madhi nė historinė e kėsaj loje.
Shifra rekord qė mund tė fitohet nga njė ose disa persona me fat, u akumulua pasi shorteu i ditės sė martė nuk solli asnjė fitues.
Loja radhės do tė mbahet ditėn e premte dhe fluksi i qytetarėve amerikanė drejt pikave ku shiten bileta tė kėsaj lotarie ėshtė rritur ndjeshėm.
Rekordi i mėparshėm i kėsaj lotarie ishte 390 milion dollarė dhe u fitua mė 6 mars tė vitit 2007. Shitėsit nėpėr pikat ku shiten biletat e kėsaj lotarie thonė se shifra e madhe “jackpot” ka bėrė qė edhe klientėt qė nuk kanė blerė kurrė njė biletė tė tillė, ta bėjnė kėtė, duke shpresuar tek “fati i fillestarit”.
Tė intervistuar nga mediat amerikane, qytetarėt thonė se mundėsia pėr tė fituar lotarinė ėshtė tmerrėsisht e vogėl, por askush nuk humb gjė nėse shpenzon pak dollarė pėr tė blerė njė biletė, fundja, prandaj quhet dhe lotari…/albeu.com/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 11640
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi