» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shumė pyetje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shumė pyetje

Mesazh nga Naki prej Sun 25 Mar 2012, 03:06

Na ishte njėherė njė fėmijė i cili bėnte shumė pyetje. Kjo nuk ėshtė njė gjė e keqe, bile ėshtė njė gjė shumė e mirė. Por pyetjeve tė atij fėmije, ishte vėshtirė t’u jepje pėrgjigje. Pėr shembull ai pyeste: “Pse sirtarėt kanė tavolina?”. Njerėzit e shikonin me habi dhe ndoshta ndonjė pėrgjigjej: “Sirtarėt shėrbejnė pėr tė vėnė enėt”.
“E di pėrse duhen sirtarėt, por nuk e di pėrse sirtarėt kanė tavolina?”, prapė pyeste ai. Njerėzit tundin kokėn tė habitur dhe iknin tutje. Njė herė tjetėr pyeste: “Pėrse bishtat kanė peshq?”. Ose njėherė tjetėr: “Pėrse mustaqet kanė mace?”. Njerėzit tundnin kokėn dhe iknin nėpėr punėt e veta.
Fėmija duke u rritur nuk reshte kurrė sė pyeturi. Edhe kur u rrit e u bė burrė, shkonte pėrreth duke pyetur kėtė e atė. Meqė askush nuk i pėrgjigjej, u tėrhoq nė njė shtėpi nė maje tė njė mali dhe gjithė kohėn mendonte pyetje dhe i shkruante nė njė fletore. Pastaj pėrpiqej tė gjente pėrgjigjen e pyetjeve qė kishte shkruar, por nuk i gjente.
Pėr shembull shkruante: “Pėrse hija ka njė pishė?”, “Pėrse retė nuk shkruajnė letra?”, “Pėrse pullat nuk pinė birrė?”. Duke shkruar kaq shumė pyetje, i dhembte koka, por ai nuk donte ta dinte. Ju rrit edhe mjekra, por ai nuk e preu. Bile pyeste veten: “Pėrse mjekra ka fytyrė?”.
Domethėnė ishte njė njeri i veēantė. Kur vdiq, njė studiues bėri kėrkime dhe zbuloi se ky tipi qė i vogėl ishte mėsuar tė vishte ēorapet mbrapsht dhe nuk kishte arritur kurrė njėherė t’i fuste nga ana e duhur, prandaj nuk kishte mundur kurrė tė mėsonte tė bėnte pyetjet e duhura. Shumė njerėzve u ndodh si atij.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18616
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shumė pyetje

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 25 Mar 2012, 17:37

interesante, shume njerz nuk din se si te pyesin se nese behet pyetja mir ateher ipet gjysma e pergjigjies..e nese pyetja esht e pa vend ateher veshtir te pergjigjesh...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 9863
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi