» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kafshėt interesante qė jetojnė nė Australi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kafshėt interesante qė jetojnė nė Australi

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Mar 2012, 01:32


DINGO: Kjo kafshė u soll nė Australi nga kolonizatorėt. Ndryshe nga qentė shtėpiakė, dingot nuk mund tė lehin.

Emu: Ėshtė shpendi mė i madh nė Australi. Ai ėshtė 2 metra i gjatė.

Kakatuja: ėshtė njė shpend me kreshtė tė verdhė. Po qė se pėrkujdesesh mirė pėr tė, atij i hyn menjėherė nė zemėr kujdestari dhe kurrė nuk e harron mirėsinė e tij.

Kanguri: Ėshtė njė kafshė qė mund tė bėjė kėrcime deri nė 10 metra, dhe vrapon me njė shpejtėsi prej 55 kilometra nė orė nė distanca tė shkurtra. Kur ndeshet me kėmbė e duar, ai mbėshtetet nė bishtin e tij tė fuqishėm.

Kazuariot: Janė shpendė rreth 1.5 metra tė lartė qė jetojnė nė pyll. Janė mjaft tė rrezikshėm: nė vend qė t’u shmangen njerėzve mund edhe t’i sulmojnė me kthetrat e fuqishme.

Klamidosauri: Kur klamidosauri mbret gjendet nė rrezik, hap palėn e madhe tė lėkurės pėrreth qafės dhe duket tre herė mė i madh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18625
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi