» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

» Kosovari ne Londer
Tue 13 Dec 2016, 16:58 nga albi

» Tė ndryshme
Tue 11 Oct 2016, 18:45 nga Elona

» Lodhja nga ata qė dikur i vlersoje...
Tue 11 Oct 2016, 00:15 nga Naki

» Te doktori...
Tue 11 Oct 2016, 00:13 nga Naki

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154064 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Breshka dhe shqiponja

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Breshka dhe shqiponja

Mesazh nga Naki prej Tue 20 Mar 2012, 19:06


Breshkės i kishte ardhur nė majė tė hundės jeta e ngadalshme dhe zvarritja e pėrhershme nė tokė me hapin e kėrmillit. I kishte zili zogjtė qė ngriheshin lart mbi re dhe fluturonin nga kishin dėshirė. Breshka mendonte qė, sikur tė mundej tė ngrihej vetėm njė herė nė ajėr, do tė ishte nė gjendje tė fluturonte po aq mirė sa ata.
Kėshtu, njė ditė i premtoi njė shqiponje gjithė thesaret e oqeanit vetėm ta mėsonte si tė fluturonte. Shqiponja kundėrshtoi dhe i tha se dėshira e breshkės pėr tė fluturuar ishte jo vetėm e paarsyeshme, por edhe e pamundur. Mirėpo, breshka nguli kėmbė dhe filloi t’i pėrgjėrohej aq shumė sa shqiponja ra nė siklet dhe e pranoi tė pėrpiqej njė herė.
Kėshtu shqiponja e ngriti breshkėn lart nė ajėr dhe pastaj e lėshoi duke i thėnė:
- Tani, hap kėmbėt!
Po, para se breshka t’i kthente pėrgjigje shqiponjės, u rrokullis tatėpjetė, ra mbi njė shkėmb e u bė copė-copė.
Kjo fabul na mėson se kush ngul kėmbė nė diēka tė pamundur, shkon drejt shkatėrrimit, si rasti i breshkės qė deshi tė mėsonte tė fluturonte.
Burimi/zeri.info/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18619
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi