» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

19 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 19 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


95-vjeēarja del nga arkivoli pas 6 ditėsh

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

95-vjeēarja del nga arkivoli pas 6 ditėsh

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Mar 2012, 19:45


Fqinjėt e saj u ndjenė vėrtet tė tmerruar, duke menduar se ishin duke folur me njė mumje. Por ishte pikėrisht gruaja 95-vjeēare, Chen Qingvang, e cila u shfaq para tyre, ndėrsa dihej se kishte 6 ditė qė ajo kishte vdekur.
Nė fakt, ajo kishte dalė nga arkivoli i saj pas vdekjes sė saj tė dyshuar nė fshatin Liulou, nė Kinė.
Mediat kineze bėjnė me dije se dy javė mė parė ajo kishte bėrė njė operacion pėr njė lėndim nė kokė, ndėrsa ishte zbuluar se kishte vdekur nga personi qė i sillte ēdo ditė mėngjesin nė shtrat.
"Thirra emrin e saj dhe u pėrpoqa pėr ta lėvizur atė, por atėherė i kontrollova frymėmarrjen dhe vura re se kishte vdekur”, ka pohuar ky person.
Sipas traditės kineze, tė vdekurit vendosen brenda arkivolit para varrimit.
Por ditėn e parė tė ceremonisė, arkivoli i zonjės Qingvang arkivolin ishte i zbrazėt, pa patur nė brendėsi trupin e saj.
Surpriza mė e madhe ndėrkaq, ishte gjetja e 95-vjeēares tė ulur nė kuzhinė.
"Unė fjeta aq shumė saqė tani kam kėrkuar pėr tė ngrėnė," tha ajo.
Sipas mjekėve ajo ishte njė rast i vdekjes sė dukshme, ku zemra dhe fryma duket se kanė ndalur, por trupi mbetet i ngrohtė.
Burimi i shkrimit /noa/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18718
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi