» Njė Ditė ...
Fri 05 Jan 2018, 09:29 nga Kotelja

» Po Kerkoj...
Fri 05 Jan 2018, 09:12 nga Kotelja

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Fri 05 Jan 2018, 09:11 nga Kotelja

» Cili ėshtė filmi qė ju ka bėrė pėr tė qarė duke e shiku.....
Fri 05 Jan 2018, 09:10 nga Kotelja

» Pėrshėndetje kur Hyni dhe kur Largoheni nga Forumi
Sun 02 Jul 2017, 21:02 nga albi

» Gėzuar Festat e Fund Vitit
Thu 29 Dec 2016, 19:02 nga Naki

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2899 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri dashuri_dhe_zjarr

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154068 artikuj v 4861 temat


Naki (9125)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqipėri, nė ditė, tri femra “rikthejnė” virgjėrinė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shqipėri, nė ditė, tri femra “rikthejnė” virgjėrinė

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Mar 2012, 19:42

Ėshtė njė fenomen qė ka shpėrthyer kohėt e fundit. Bėhet fjalė pėr operacione pėr rikthimin e virgjėrisė. Sipas disa statistikave qė publikon “Osservatorio Balcani e Caucaso” nė njė shkrim, ēdo ditė tre vajza shqiptare i nėnshtrohen operacionit pėr rikthimin e virgjėrisė.
Kėto vajza janė nga 18 deri nė 30 vjeē. Ato vendosin qė tė paraqesin veten si tė virgjėra tek mashkulli me tė cilin do martohen, duke hedhur pas krahėve marrėdhėniet seksuale tė sė shkuarės. Operacionet bėhen nė mėnyrė sekrete.
Pėr 20 minuta, femrat ribėhen tė virgjėra. Sipas raportit, kostoja e njė operacioni tė tilla nė klinikat publike ėshtė 200 euro, kurse nė ato private mė shtrenjtė.
Drejtoresha e maternitetit “Koēo Gliozheni”, Rubena Moisiu thotė se bėhet fjalė pėr njė fenomen kompleks qė nuk shqetėson vetėm vajzat qė vijnė nga zonat rurale. Shumica e operacioneve, thotė ajo, bėhen nė Tiranė.
Shkak pėr rritjen e operacioneve tė tilla, thonė gjinekologėt dhe sociologėt, ėshtė emigrimi i meshkujve shqiptarė jashtė vendit. Ata gjejnė shpesh femra pėr tu martuar nė vendin e tyre. Virgjėria ėshtė njė sinonim i besimit tek partneri femėr si dhe njė ogur i mirė pėr marrėdhėnien nė ēift.
Burimi /tema/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9125
Kyējet nė forum : 18733
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi